Viac FOTO nájdete TU!

Muža na koronavírus testovali 17. marca."O deň neskôr sa jeho stav zhoršil a bol hospitalizovaný v nemocnici v Havířove. Ďalší deň sa stav zhoršoval, navyše sa prišlo na to, že má rakovinu v pokročilom štádiu, o čom nevedel. Pán, bohužiaľ, zanedbal preventívnu lekársku starostlivosť, v rámci ktorej by sa na chorobu prišlo skôr," uviedla pre ČT riaditeľka krajských hygienikov Pavla Švrčinová.

45-ročnému pacientovi zlyhali orgány

Napriek snahe lekárov zachrániť život mladého muža sa jeho zdravotný stav rapídne zhoršoval. Postupne mu však začali zlyhávať orgány. "Pacient bol najskôr hospitalizovaný na infekčnom oddelení na stanici pre pacientov s pozitívnym výsledkom testu na koronavírus. Keď sa jeho stav zhoršil, bol preložený na jednotku intenzívnej starostlivosti určenú pre pacientov s ťažkým priebehom choroby. Kvôli pokročilému štádiu nádorového ochorenia, ktoré komplikoval zápal pľúc spôsobený koronavírusom, sa nám boj o pacientov život nepodarilo vyhrať aj napriek maximálnej snahe lekárov i sestier,"uviedol riaditeľ havířovskej nemocnice Norbert Schellong.

Česko má už päť obetí

V Česku sa do dnešného dňa potvrdilo už 1497 prípadov nákazy koronavírusom. Podľahlo mu päť pacientov. Prvou obeťou bol 95-ročný senior z Prahy, druhou 45-ročný skladník, treťou bola 71-ročná žena, štvrtou obeťou je 83-ročný muž a piatou 88-ročný muž, ktorý koronavírusu podľahol doma.

Mohlo by vás zaujímať: