Americká webstránka sa odvoláva na štatistiky za uplynulých sedem dní a vychádza z počtu úmrtí na milión obyvateľov. Podľa informácií Our World in Data sme mali k 15. februáru 17,82 úmrtí. Umiestnili sme sa ešte pred Portugalskom, Čiernou horou, San Marína a Českom.

FOTO Internet sa baví na účet Matoviča: TOP vtipy, ktoré dobýjajú „fejsbúky“ a čo Slováci ODKAZUJÚ premiérovi >>

VIDEO: V percentuálnom počte úmrtí sme údajne „tromfli“ aj Brazíliu, kde je situácia skutočne veľmi, veľmi zlá:

yahoo!news pripomína, že Slovensko v októbri patrilo k vzorom boja štátov proti pandémii a všetci si všímali naše úsilie a úspechy. Za jeden týždeň klesol počet prípadov o 60 percent. Portál sa preto právom pýta, kde nastala chyba, keď sa situácia v druhej vlne tak zhoršila.

Slovensko si opäť všimli aj v zahraničí, tentoraz, bohužiaľ, nie kvôli našim úspechom.
Zdroj: reprofoto yahoo

Od augusta počty nakazených pomaly stúpali, pričom začiatkom decembra nastal prudký pokles. Pred Vianocami vláda zaviedla tvrdý lockdown, píše yahoo!news, no 6. januára čísla vyskočili hore. „Slovenska vláda označila za vinníka britský variant koronavírusu,“ ozrejmuje vo svojom článku redaktorka Rebecca Speare-Cole. Mutácia sa mala vyskytnúť až v 74 % prípadov.

Anketa
Na čo by sa podľa vás mala slovenská vláda zameriavať viac?

Situácia sa vraj zhoršila nielen na Slovensku, ale v celej východnej Európe; Rusku, Poľsku, Česku, Rumunsku, Maďarsku aj Bulharsku.

KORONA na Slovensku v obrazoch: Len testujeme a testujeme a testujeme... >>

VIDEO: Minister zdravotníctva Marek Krajčí (46) o aktuálnej COVID situácii na Slovensku

Prečítajte si aj: