Mladú slovenskú modelku našli v pondelok náhodní okoloidúci. Na tele mala množstvo zranení a zrejme ju aj znásilnili. Skôr, než stihla identifikovať vraha či vrahov, zomrela.

Podľa minuloročnej viedenskej štúdie zabili v roku 2017 celosvetovo až 87 000 žien, pričom takmer 60% zomrelo rukou milenca či člena rodiny. Každý deň teda zomrie rukou blízkej osoby až 137 žien.

Či aj Violina smrť spadá do tejto kategórie, nevedno. Podľa dostupných informácií zatiaľ páchateľ (alebo pachátelia) uniká spravodlivosti, nie je teda jasné, či krásnu Slovenku zabil niekto, koho poznala.

Dobitou ženou by mala byť krásna učiteľka Viola Macáková.
Dobitou ženou by mala byť krásna učiteľka Viola Macáková.
Zdroj: fb Viola Macáková

Väčšinu vrážd sa však polícii podarí objasniť, aj keď v mnohých prípadoch uplynú od prvej preliatej krvi roky, kým zločinca dolapia a odsúdia. Nasledujúce prípady vrážd v skratke rozprávajú „príbehy“ najhorších sériových vrahov v našej histórii, ktorí napokon skončili za mrežami a vo väčšine prípadov ich súdy poslali za nevýslovné zverstvá na smrť.

Upozorňujeme, že informácie uvedené v článku nie sú vhodné pre maloletých a ľudí s citlivou povahou.

Samuel Little (79) – 93 obetí

Poznávací znak: udusenie k smrti

Little je považovaný za najhoršieho sériového vraha v dejinách USA. K hrôzostrašným, ohavným činom sa priznal minulý rok. Samuel vraždil v rokoch 1970 až 2005, pričom za mrežami sa ocitol až v roku 2012. Všetky obete, poväčšine ženy, bezcitne zadusil a sledoval, ako z nich pomaly vyprcháva život, pričom si pri objasňovaní vrážd pred vyšetrovateľmi vybavil aj tie najmenšie detaily – čo mali oblečené, ako vyzerali, ako presne umierali... Čas za mrežami navyše rád trávil tak, že kreslil tváre desiatky rokov mŕtvych osôb, na ktoré si spomínal, akoby ich zabil včera.

Samuel Little
Samuel Little
Zdroj: Getty