Upozorňujeme, že článok obsahuje násilie a nie je vhodný pre maloletých a slabé povahy.

FOTO z miesta brutálneho činu nájdete TU!

Charles Manson rozhodne nevyrastal v ideálnych podmienkach. Jeho matka Kathleen Maddoxová bola alkoholička a tesne po Charlesovom narodení bola odsúdená za lúpežné prepadnutie na päť rokov väzenia. Slabá výchova, striedanie nápravných zariadení a žiadna láska blízkej osoby prispeli k tomu, že sa nechal zlákať na zlé chodníčky už vo veľmi mladom veku.

Prvý trestný čin spáchal už ako 13-ročný. Nešlo pri tom o žiadnu maličkosť, ale rovno o ozbrojené lúpežné prepadnutie. Tým sa kolotoč jeho života len začal. Krádeže áut, kupliarstvo, falšovanie kreditných kariet a podvody sa stali jeho chlebom každodenným. Keď dovŕšil 18 rokov, dopustil sa dokonca násilia na homosexuáloch a v policajných registroch bol označený za nebezpečného násilníka.

Charles Manson je považovaný za jedného z najbrutálnejších vrahov a manipulátorov.
Charles Manson je považovaný za jedného z najbrutálnejších vrahov a manipulátorov.
Zdroj: Profimedia.sk

Zo zločinca hudobníkom?

Jeho životný štýl ho v roku 1960 dostal za mreže na dlhých 10 rokov. Čas mimo slobodného života využil a naučil sa hrať na gitare. Z väzenia ho nakoniec prepustili o tri roky skôr, a tak si to namieril priamo medzi psychedelické hnutie mládeže 60. rokov propagujúce spontánnosť, slobodu, mier, lásku, sex a drogy. Práve takéto prostredie postačovalo na to, aby založil vlastnú náboženskú komunitu. Dal jej meno Rodina a samého seba pasoval za Ježiša. Jeho charizma k nemu priťahovala neuveriteľné množstvo prívržencov, ktorí mu doslova zobali z ruky. Pred tým, než sa v jeho hlave zrodila patologická nenávisť, sa Charles pokúsil preraziť vo svete hudby. Jeho cieľom bolo vydanie albumu, ktorý by porazil samotných Beatles. Napriek snahe jeho pokus o kariéru skončil fiaskom, po ktorom sa spolu so svojou Rodinou stiahol do ústrania ranča vzdialeného 30 km od Los Angeles.

Na ranči a v kruhu Rodiny sa znova začala prejavovať Charlesova temná stránka. Začal si vytvárať takzvaný Zoznam prasiat. Doň postupne pridával mená ľudí, ktorých sa z rozličných dôvodov rozhodol zabiť. Medzi jeho najznámejšie dôvody patril pokus o rozpútanie rasovej nenávisti.

Prvú vraždu spáchali členovia Mansonovej Rodiny 25. júla 1969. Počas krádeže v byte hudobníka Geryho Hinmana, ktorému najskôr samotný Charles odsekol mačetou ucho a následne nariadil svojim prívržencom, aby ho zavraždili. Gery zomrel následkom vykrvácania po početných bodných rán. Členovia mansonovej sekty čakali v jeho byte do momentu, kým neskonal.