Viac FOTO nájdete TU!

Vincent Raffet sa preslávil najmä vďaka šialeným kúskom, ako napríklad skokmi z najvyšších budov sveta, pristátím na krídlach prúdového lietadla či preletmi cez nábrežie mesta Perzského zálivu a Alpy.

Zdroj: instagram

Reffet bol dieťaťom parašutistov a počas svojej kariéry robil množstvo kaskadérskych kúskov vrátane zoskoku z najvyššej budovy sveta Burdž chalífa spolu so svojím kolegom Fredom Fugenon pod záštitou spoločnosti Skydive Dubai, ktorá je lídrom v oblasti extrémneho parašutizmu. V roku 2014 tak zoskočili z plošiny s rozmermi 3 x 1 meter na samom vrchole 828 metrov vysokej budovy, aby si získali miesto v histórii a zapísali sa do Guinnessovej knihy rekordov.

Zdroj: instagram

V rámci prípravy na tento skok Fred a Vince absolvovali týždeň prísneho výcviku vo Švajčiarsku skokom na základňu z hory Lauterbeunnen - vrcholu, ktorý je takmer rovnakej výške ako mrakodrap Burdž chalífa. Vincent po rekordnom skoku povedal: „Bol to môj najlepší skok. Bol to splnený sen.“
Extrémne prelety a zoskoky Vincentovi umožnili tzv. jetpacky – špeciálne motory umiestnené na chrbte letca – a krídla z uhlíkových vlákien, vďaka ktorým, ako sám hovoril, mohol lietať slobodne ako vták. Táto výbava mu umožnila plachtiť rýchlosťou až 402 km/h.

Anketa
Mali by ste odvahu na podobné kaskadérske kúsky?

Počas jedného zo svojich posledných rozhovorov uplynulý mesiac Vincent uviedol, že „všetko, čo robím, je niečo nové. Mám toľko snov a život je taký krátky“.