Andrej Babiš mladší tvrdí, že otec z neho spravil bieleho koňa a nulu a podáva na neho dokonca trestné oznámenie. Polícia pôvodne obvinila aj jeho, no neskôr trestné stíhanie zastavila v prípade všetkých podozrivých – až na samotného premiéra a jeho bývalú poradkyňu Janu Nagyovú.

Obaja vinu z dotačných podvodov vo výške 50 miliónov českých korún a poškodenia finančných záujmov EÚ odmietajú.

Biely kôň alebo čierna ovca?

Babišov syn včera vypovedal viac ako šesť hodín na polícii, píše český Deník N. Syn šéfa českej vlády z prvého manželstva súčasne Deníku ponúkol aj obsiahly rozhovor. Tvrdí, že otec ho údajne v roku 2017 uniesol na Krym práve kvôli tomu, aby mu zabránil v kauze vypovedať.

Babiš mladší potom žil vo Švajčiarsku, kde podstupoval psychiatrickú liečbu a od roku 2015 bral lieky. „To svinstvo som nemusel brať, pretože som zdravý,“ povedal pre Deník N a dodal, že zhruba pred dvomi rokkmi si sám začal znižovať dávky, až nakoniec lieky prestal brať úplne.

Zo Švajčiarska nakoniec odišiel s tým, že ide pomáhať na Moravu obetiam tornáda, ktoré sa Českom prehnalo ešte v júni.

Dal si spraviť testy v Ústí nad Labem

Babiš mladší má za sebou psychologické testy, podľa ktorých je, ako sám tvrdí, mentálne zdravý, píše sa v rozhovore na stránkach Deníka. Testy podstúpil kvôli obvineniam otca, že trpí schizofréniou, novinárom ich výsledok však ukázať nechcel. Rovnako tak nezverejnil meno znalca, ktorý ho testoval. „Nechcem mu pridávať stres,“ vysvetlil.

Prečítajte si aj: