Aristokratický boháč Simon Bowes Lyon, v minulosti známy aj ako „Lord Glamis“, ktorého magazín Tatler v roku 2019 zaradil k 50 najžiadanejším starým mládencom Británie, napadol obeť priamo v spálni starodávneho domova kráľovnej Alžbety II. (94) na škótskej Vysočine. Práve pobyt na zámku Glamis vraj pred stáročiami inšpiroval slávneho spisovateľa Williama Shakespeara k tomu, aby v roku 1606 napísal kultové dielo Macbeth.

FOTO odsúdeného bratranca kráľovnej Alžbety II., ktorý si posedí za znásilnenie >>

K pokusu o znásilnenie došlo ešte v roku 2020, až teraz však Simona právoplatne odsúdili po tom, čo sa k agresii priznal. Jeho obeť má z hrôzostrašnej skúsenosti dodnes psychologickú traumu, informoval britský bulvár. „Najprv ste ju presvedčili, aby vám v noci otvorila dvere do spálne. Potom ste k nej vtrhli, hodili ju na posteľ a chytali za bradavky. Kričali ste, že ju pretiahnete a že to potrebuje, pričom vám dávala jasne najavo, že o sex nemá záujem,“ znela na súde obžaloba.

Lady Elizabeth Bowes-Lyon, dnes známa ako kráľovná Alžbeta II.k na zámku Glamis v Škótsku.
Zdroj: Getty Images

Podľa informácií denníka Daily Mail išlo o 26-ročnú ženu, ktorá sa so Simonom z ľútosti dala do reči počas párty, keď si všimla, že nikto iný z hostí sa s ním nerozpráva. Luxusný večierok pre britskú elitu, ktorý Bowes Lyon hostil, sa niesol v znamení ochutnávky ginu, športovej streľby, prehliadky zámku a rekreačných letov v helikoptére.

Zámok Glamis Castle
Zdroj: Getty Images

Podľa výpovede napadnutej mladej ženy bol Simon opitý a po jednej hodine nad ránom napochodoval k jej posteli, keď v noci spala. Počas 20-minútovej potýčky sa jej snažil vyhrnúť nočnú košeľu, tlačil ju na stenu, bozkával ju a obchytkával na pozadí aj intímnych partiách, napísali britské noviny, pričom vyhlasoval, že s ňou chce mať milenecký pomer, hoci ani nie je ženatý.

Simon (na fotke vľavo) je známy tým, že zbožňuje luxusné autá a rýchlu jazdu.
Zdroj: Daily Mail

Keď ho nakoniec vyhnala, pokúšal sa k nej vtrhnúť po druhýkrát. Zamkla preto dvere a zabarikádovala ich zo strachu stoličkou.

Simon sa k útoku neskôr priznal, obeti sa ospravedlnil a svoj čin oľutoval, vďaka čomu mu znížili pôvodne 15-mesačný trest. Okrem toho, že si na 10 mesiacov posedí za mrežami, získal aj záznam ako sexuálny delikvent.

Opletačky so zákonom pritom nemal prvýkrát, už v minulosti napríklad dostal 500-librovú pokutu za vysokú rýchlosť pri jazde na motorke. Neslávne známy bol aj jeho otec – pre problémy s alkoholom. Počas života bol však považovaný za hlavu škótskej odnože kráľovninej rodiny.

Po princovi Andrewovi ďalší sexuálny škandál v monarchii

Pokračovanie článku nájdete na ďalšej strane >>>