Ruské sily počas Silvestra a Nového roka útočili na Ukrajinu raketami a dronmi. Ukrajinskí predstavitelia v nedeľu oznámili, že celkovo pri nich zahynuli štyria ľudia a 50 ďalších utrpelo zranenia.

FOTO z Ukrajiny nájdete v galérii>>

"Masové ostreľovanie centier veľkých miest na Ukrajine v noci z 31. decembra na 1. januára demonštruje ďalšiu zmenu v charaktere vojny," napísal na Twitteri poradca prezidenta Volodymyra Zelenského

Táto zmena podľa Podoľaka spočíva v tom, že Rusko už v rámci pokračujúcej agresie voči Ukrajine "nemá žiadne vojenské ciele. Snaží sa zabiť len čo najviac civilistov a zničiť čo najviac civilných objektov".

WA 61 Kyjev - Ľudia stoja pred hotelom, ktorý zničil ruský raketový útok v Kyjeve v sobotu 31. decembra 2022. Krátko pred novoročnými oslavami Rusko v sobotu znova zaútočilo na Ukrajinu desiatkami rakiet i dronmi. Nálety hlásili vo viacerých oblastiach vrátane metropoly Kyjev, kde zabili najmenej jedného človeka. FOTO TASR/AP
Zdroj: Roman Hrytsyna

Počas silvestrovskej noci ukrajinská protivzdušná obrana zostrelila desiatky kamikadze dronov iránskej výroby a rakiet, ktorými Rusko zaútočilo na Ukrajinu. Mnohé z nich boli vystrelené na Kyjev a druhé najväčšie mesto Charkov.

Kyjevská polícia zverejnila fotografiu jedného zo zostrelených dronov, na ktorom bol nápis "Šťastný nový rok" v ruštine.