Ruský politický agresor pred pár dňami povedal, že "vojenská operácia" môže trvať ešte dlho. Pravdepodobne preto čoraz častejšie začína premýšľať nad miestom, kam by v prípade neúspechu zmizol.

Putin sa chystá do Južnej Ameriky

Bývalý Putinov spolupracovník Abbás Galliamov na Telegrame prezdradil, že nové útočisko ruského prezidenta v prípade porážky by mala byť Južná Amerika, konkrétne Venezuela a Argentína.

Do Južnej Ameriky po skončení 2. svetovej vojny utekali aj nacisti, ktorí spolupracovali s Hitlerom.

Putin sa po prehre chystá do Venezuely.
Zdroj: Shutterstock

Prvý plán bola Čína

Najskôr Kremeľ plánoval v prípade neúspechu poslať Putina do exilu do Číny. „Číňania sú príliš sebavedomí a príliš opovrhujú ostatnými, najmä stroskotancami a porazencami,“ doplnil Galliamov.

Prezident Venezuely Nicolás Madura je údajne známy Igora Sečina, šéfa ruskej ropnej spoločnosti. Sečin, ktorý momentálne žije vo Venezuele,
bude mať v nevyhnutnom prípade na starosti transport Putina do krajiny. Kremeľ na čele so Sečinom podľa slov Galliamova začína pracovať na projekte "Noemova Archa", teda záložnom pláne.

O pláne informoval bývalý prezidentov spolupracovník Abbás Gilliamov.
Zdroj: Facebook: Abbás Gilliamov

Galliamov pracoval v Putinovom tíme na písanie prejavov v rokoch 2000 až 2001 a potom v rokoch 2008 až 2010. Od roku 2018 žije v exile v Izraeli. Od začiatku ruskej invázie pravidelne komunikuje vojnový stav na Ukrajine.

Prečítajte si aj:

Prečítajte si tiež: