FOTO z Číny, ktorá koronavírus porazila >>>

Ako sa správa vírus vo vašom tele? Čínski vedci zverejnili výsledky štúdie, počas ktorej sledovali nakazených pacientov od 29. decembra 2019 do 31. januára 2020. Zdravotný stav a prepuknutie choroby skúmali pri tých, ktorí boli z nemocnice prepustení, ale aj u tých, ktorí na nové ochorenie umreli. Informoval o tom britský denník Daily Mail. 

DRSNÉ VIDEO z talianskej nemocnice: Prosím, zostaňte DOMA, inak dopadnete takto, varujú lekári!

Títo vedci následne vytvorili zhrnutie typických príznakov koronavírusu po dobu 8 dní od nakazenia. Priemerná doba horúčky sa u pacientoch vyskytovala 12 dní, kašeľ však môže zotrvať aj dlhšie. Asi 191 pacientov z Wuhanu, kde sa konalo pozorovanie, bolo po 12 dňoch prepustených, no stále ich trápil kašeľ. Problémy s dýchaním by podľa lekárov mali prestať po 13 dňoch. Tých, ktorí mali menej šťastia, však kašeľ a problémy s dýchaním sprevádzali až do smrti.

Najbežnejšie príznaky koronavírusu zahŕňajú suchý kašeľ,  horúčku a únavu. Väčšina pacientov bola po týchto ťažkostiach hospitalizovaná po 7 dňoch od ich prepuknutia. Rizikových pacientov však museli po ôsmom dni napojiť na pľúcnu ventiláciu.

FOTO z Číny, ktorá koronavírus porazila >>>

Prevoz pacienta nakazeného novým koronavírusom do nemocnice v juhokórejskom meste Tegu 19. februára 2020.
Zdroj: tasr

Výskumu sa zúčastnil aj iný tím so vzorkou 138 pacientov. Viac ako štvrtina z nich si vyžadovala liečbu na jednotke intenzívnej starostlivosti. Z ich celkového počtu neprežilo 6.85%.

85 % pozorovaných pacientov zažilo iba tzv. prvú fázu, ktorá trvá sedem dní a zahŕňa bolesti svalov, horúčku a kašeľ. Zvyšných 25% si muselo prejsť aj druhou fázou, ktorá trvá dva týždne. Podľa štúdie však pacient nakazený vírusom nemusí vykazovať žiadne symptómy až po dobu 5 až 7 dní.

Viac na Pluska.sk: