Princ Harry prišiel na korunováciu bez manželky Meghan a ich detí a zdržal sa iba naozaj krátko. K rodine sa nepripojil ani na balkóne Buckinghamského paláca, kde mali na programe zdraviť verejnosť. Po skončení obradu vo Westminsterskom opátstve v Londýne odišiel a krátko na to ho zahliadli na letisku Heathrow.

Vo Veľkej Británii sa zdržal iba približne 29 hodín a do späť do Kalifornie letel skôr, ako jeho otec a nevlastná matka dokončili oficiálne portréty.

Už skôr rôzne správy hovorili o tom, že Harry príde, ale nezostane dlho a nebude mať ani žiadnu oficiálnu úlohu. Riešilo sa aj to, kde bude Harryho miesto pri samotnej korunovácii vo Westminsterskom opátstve. Hovorilo sa o tom, že by mal mať určené sedadlo zhruba desať radov od svojho otca Karola.

FOTO princa Harryho na korunovácii nájdete v GALÉRII>>>

Harry do Westminsterského opátstva vstúpil po boku svojich kráľovských sesterníc – Zary Tindall, princeznej Beatrice a princeznej Eugenie.

Harry sa obliekol do ranného obleku s medailami a na krku s odznakom KCVO - rytiersky veliteľ Kráľovského viktoriánskeho rádu, ktorý mu dala kráľovná Alžbeta. Pre Daily Mail sa vyjadril zdroj blízky Harrymu, že jeho prítomnosť na korunovácii bola preňho dobrá z dlhodobého hľadiska. "Môže aspoň povedať, že prišiel a vynaložil námahu byť s otcom v jeho veľký deň," uviedol.