Viac FOTO nájdete TU!

Talianka Ada Zanusso (104) ochorela 17. marca v jej opatrovateľskom dome v Bielle v severnom Taliansku. Počas niekoľkých dní sa u nej prejavili príznaky ako zvracanie, horúčka či ťažkosti s dýchaním. Po pozitívnom testovaní a jej hospitalizácii však prichádzajú skvelé správy. Žene, ktorá v roku 1918 prežila španielsku chrípku, sa podarilo poraziť aj smrtiaci koronavírus.

Talianka Ada Zanusso (104) je najstaršou pacientkou na svete, ktorá porazila koronavírus.
Talianka Ada Zanusso (104) je najstaršou pacientkou na svete, ktorá porazila koronavírus.
Zdroj: facebook

"Nestratila nič zo svojho prehľadu a inteligencie. Jej zotavenie je pre nás veľkou radosťou a znamením dobrej nádeje pre všetkých, ktorí v týchto ťažkých dňoch trpia,"uviedla pre britský The Sun jej ošetrujúca lekárka Carina Furno Marchese. Skvelá správa, ktorá povzbudila taliansky národ, prišla tesne po tom, ako bolo počas víkendu oznámené, že počet úmrtí a nakazených je najnižší od 19. marca, kedy epidémia udrela v Taliansku v plnej sile.

Ada Zanusso je podľa lekárky z najhoršieho vonku a znova môže viesť plnohodnotný život. Statočná žena, ktorá svoj boj o život nevzdala aj napriek vysokému veku, sa tak stala nádejou na uzdravenie celej krajiny.