Pražské letisko hlási technické problémy: Vypadol systém a nefungovali informačné tabule
24. 7. 2024, 18:03 (aktualizované: 24. 7. 2024, 18:04)

Zdroj: Miro Lisál
Letisko Václava Havla v Prahe malo opäť problémy s informačnými systémami. Cestujúcim v stredu na sociálnej sieti X odporučilo, aby v oboch termináloch sledovali náhradné informačné tabule a počúvali hlásenie.
Informačné tabule na Letisku Václava Havla, z ktorých sa cestujúci dozvedajú informácie o svojom lete, po niekoľkohodinovom výpadku opäť fungujú.
Na sociálnej sieti X to v stredu napísalo pražské letisko. Dostupný už je aj jeho web. "Zobrazovacie systémy s informáciami o odletoch sú už funkčné a cestujúci sa môžu o svojom lete informovať štandardnou cestou. Ospravedlňujeme sa za prípadné komplikácie, ktoré cestujúcim vznikli," uviedlo letisko s tým, že situácia nemala vplyv na jeho prevádzku. "Príčinu výpadku v súčasnosti stále analyzujeme," dodalo na sieti X.
"Letisko Praha má technické problémy informačných systémov. Na sprevádzkovaní intenzívne pracujeme. Cestujúcim odporúčame, aby sledovali náhradné informačné tabule v oboch termináloch a sústredili sa na letiskové hlásenie," napísalo letisko po zistení problémov.
Zdroj: Profimedia
Na snímke Letisko Václava Havla v Prahe.
Naposledy malo pražské letisko problémy minulý týždeň v piatok. Rozsiahly technologický výpadok vtedy narušil prevádzku bánk, leteckú a železničnú dopravu či televízne vysielanie v mnohých krajinách sveta. Príčinou bola chybná aktualizácia od spoločnosti CrowdStrike, ktorá poskytuje služby pre Microsoft.