Najnovší prípad koronavírusu tak nasleduje niekoľko dní po 11 pozitívne testovaných členoch švajčiarskej gardy, ktorí pontifika chránia. Informuje o tom portál webnoviny.sk.

Infikovaná osoba sa podľa „Svätej stolice“ dočasne odsťahovala z pápežovej rezidencie a zostáva v karanténe. Rovnaké nariadenie museli akceptovať všetci, ktorí s nakazenou osobou prišli do kontaktu.

 

Rezidencia slúži vatikánskym kňazom, iným duchovným predstaviteľom aj bežným ľuďom. Pápež František sa v roku 2013 po jeho zvolení do funkcie rozhodol v nej žiť natrvalo, pretože chcel byť bližšie k obyčajným ľuďom. Rezidencia má spoločnú jedáleň a kaplnku, v ktorej František každé ráno slúži omšu.

Pápež František celebruje sv. omšu.
Pápež František celebruje sv. omšu.
Zdroj: Remo Casilli

Vo Vatikáne v súvislosti s koronavírusom musia všetci nosiť ochranné rúška v interiéri aj v exteriéri, aj keď samotný pápež sa tomu dosiaľ vyhýbal.

Vo svojom veku (83) patrí do rizikovej skupiny populácie, zvlášť, keď mu v 20 rokoch museli odstrániť časť pľúc. Lekári však v minulosti tvrdili, že chýbajúce pľúcne tkanivo nemá výrazný vplyv na jeho zdravie.