Vo volebnom štábe prepukla po víťazstve Petra Pavla (61) obrovská radosť. Nával emócií a nadšenie nezvládla ani hovorkyňa víťaza prezidentských volieb Markéta Řeháková.

Tím Petra Pavla. Markéta Řeháková hneď po jeho pravici.
Zdroj: Twitter

To, čo predviedla na pódiu pred televíznymi kamerami a fotoaparátmi novinárov, označili dokonca aj odborníci za infantilné a nezvládnuté. Niektorí dokonca poslali Petrovi Pavlovi odkaz, že prvé, čo by mal urobiť, je vymeniť hovorkyňu. Vraj zbytočne pokazila slávnostné momenty víťazstva.

Markéta Řeháková sa na pódiu smiala, koktala, zabúdala, čo má robiť a čo má hovoriť. Pôsobila ako malá nezbednica, ktorá sa nezmestí do kože. "Áno, je pochopiteľné, že ju ovládli emócie, ale pri takejto príležitosti sa predsa len treba kontrolovať," vytkli jej odborníci. "Hovorca prezidentského kandidáta nie vždy zvládne byť hovorcom prezidenta," pritvrdili niektorí.

Na Markétu Řehákovú sa spýtal redaktor Petra Pavla aj v rozhovore pre Českú televíziu, ktorý sa vysielal v sobotu večer naživo z pražského Národného múzea. Novo zvolený prezident vyhlásil, že zmenu na poste hovorkyne neplánuje.

Aj budúca šéfka prezidentskej kancelárie Jana Vohralíková potvrdila, že Markéta Řeháková ostáva hovorkyňou prezidenta Petra Pavla. Priznala však, že Markéta volebné vystúpenie nezvládla.

Markéta Řeháková pritom nie je žiadny nováčik! Ako vysvetlila svoj výstup? Čítajte ďalej!