Je to už niečo vyše dvoch rokov od momentu, keď bol Jíři Kajínek omilostený. Napriek tomu, že bol právoplatne odsúdený za dvojnásobnú vraždu a jeden pokus o úmyselné zabitie, trvá český recidivista na svojej nevine. Do dnešného momentu sa snaží očistiť svoje meno. ,,Ak by som bol vinný, stačilo by mi, že som na slobode,'' uviedol v jednom z rozhovorov pre denník Plus JEDEN DEŇ.

VIDEO Kajínek v štúdiu Plus JEDEN DEŇ:

Český recidivista si popularitu užíva.
Český recidivista si popularitu užíva.
Zdroj: Instagram

Pred rokom Kajínek zároveň spomenul, že je finančne zabezpečený tak, že nemusí pohnúť ani prstom. Zdá sa však, že mu to nestačí. Len pár mesiacov po prepustení z väzby sa totiž rozhodol začať biznis s vymáhaním, ku ktorému sa však vyjadril v zmysle, že ide len o žart. Samozrejmosťou boli aj jeho suveníry v podobe hrnčekov, ale aj vína či vlastných cukríkov. Recidivista však pochopil, že ak sa chce vo svete šoubiznisu udržať, musí ísť s dobou, a tak si pred niekoľkými týždňami vytvoril Instagram.

Fotografie z Instagramu Jířiho Kajínka nájdete v galérii >>

Aj keď sa svojim fanúšikom snaží dokázať, že žije úplne bežným životom a v žiadnom prípade by nebol schopný niekomu ublížiť, jeho snímky tvrdia pravý opak. Jíři sa totiž nebráni fotografiám so zbraňami, čím si tak trochu protirečí v názore, že je vlastne mierumilovným človekom. ,,Aj s malým gašparkom sa dá zahrať veľké divadlo, no s veľkým ešte väčšie,'' napísal k fotke, na ktorej drží zbraň. Ostáva nám len dúfať, že ich do konca života bude takto držať len na strelnici.

VIDEO: Kajínek: "Medzi vami chodia stovky vrahov!"

Prečítajte si aj: