Viac FOTO nájdete v galérii >>>

Zdravotnícka spoločnosť Kinsa Health so sídlom v San Franciscu vytvorila v reakcii na novú pandémiu mobilnú aplikáciu, v ktorej si viete sledovať váš zdravotný stav pomocou „inteligentných teplomerov, ktoré sú napojené na internet“.  Spoločnosť podľa britského denníka Daily Mail získa denne viac ako 160-tisíc hodnôt teploty – všetky anonymne. 

Na ich webovej stránke je dostupná aj virtuálna mapa, ktorá v minulosti slúžila na sledovanie výskytu sezónnych chrípkových epidémií. Teraz, v čase koronavírusu, však mapa znázorňuje aj ďalšie príznaky, nielen vysokú horúčku. S novou pandémiou bola do nej pridaná aj nová funkcia, ktorú spoločnosť nazýva "atypickými" príznakmi, ktoré sa zhodujú s tými, ktoré sa objavia pri nákaze koronavírusom.

Mapa denných nameraných teplôt ukazuje vysokú mieru chrípkových ochorení na Floride v porovnaní so zvyškom USA.
Mapa denných nameraných teplôt ukazuje vysokú mieru chrípkových ochorení na Floride v porovnaní so zvyškom USA.
Zdroj: healthweather.us

A zatiaľ čo v ostatných amerických štátoch počet nakazených klesá, na Floride počet pacientov s príznakmi koronavírusu prudko vzrástol. Podľa britského denníka za to môže oteplenie a presun ľudí z krajín, kde je chladnejšie, do tepla. Podľa odborníkov je tak iba otázkou času, kedy pandémia vypukne v plnej sile aj na Floride, ktorá sa údajne stane druhým epicentrom koronavírusu. Okrem toho - na Floride žije viac ako 4 000 000 dôchodcov, ktorí patria do najrizikovejšej skupiny. 

Viac na Pluska.sk:

Mohlo by vás zaujímať: