Reklama

Obrovský hurikán Mangkhut pokračuje: Život zobral už 12 obetiam! Koľko ľudí je stále ohrozených?

Hurikán Mangkhut je na Filipínach počas tohto roka jedným z tých najsilnejších.

Zdroj: Twitter/Pilne

Reklama

Lucia Krivuľková

Vedúca oddelenia Servis

Hurikán ničil obydlia aj životy už aj na Filipínach. Aké opatrenia zabezpečili zodpovedné orgány?

Portál Daily Mail informuje, že v dôsledku extrémneho hurikánu zahynulo v severných Filipínach najmenej 12 ľudí, pričom údajne by sa počet mŕtvych mohol zvýšiť až na číslo 16. Mnoho z nich zomrelo pri zosuve pôdy alebo priamo vnútri svojho domova. Podľa tvrdenia prezidentského poradcu známeho pod menom Francis Tolentino, sa medzi obeťami nachádzali aj deti. Tiež tvrdí, že z vysokohorských oblastí bolo evakuovaných približne 87 tisíc ľudí.

Údajne sa jedná o jednu z najsilnejších búrok, ktorá Filipíny tento rok zasiahla už po 15-ty krát. Hurikán pod názvom Mangkhut je rozsiahly až 560 míľ a spolu s obrovskými dažďami spôsobil enormné zosuvy pôdy.

Filipínsky minister pre civilnú obranu Ricardco Jalad uviedol, že približne 4,2 milióna ľudí v blízkosti provincie Isabela je ohrozených tými najhoršími vplyvmi.

Zdroj: Twitter/CNN

Tajfún Mangkhut si medzi obeťami vyžiadal aj deti.

Guvernér Manuel Mamba tvrdí, že aj keď už začali s evakuáciou ľudí,  sústavne ich budú musieť  premiestňovať, pretože je dôležité, aby obyvatelia zostali v bezpečnej zóne. Avšak keďže Mangkhut svoju trasu neustále mení, zodpovedné orgány ešte stále prehodnocujú kam premiestniť svoje záchranné zložky aj zásoby.

Zdroj: Twitter/CNN

Tajfún Mangkhut

Hrozba prichádza aj pre poľnohospodárstvo, pretože Filipíny sa usilujú vyrovnať sa s nedostatkom ryže. Poľnohospodári sa pokúšali v tejto oblasti zachrániť čo sa dá, rovnako ako na území Guam, kde už hurikán prešiel. Obyvatelia sa po tejto spúšti vyrovnávali so zaplavenými ulicami, nedostatkom elektriny a polámanými stromami.

Vyberáme pre vás niečo PLUS