Podľa miestnych médií sa lietadlo zrútilo na dvor pred obytným domom krátko po tom, ako spolu s ďalším lietadlom vzlietlo v nedeľu doobeda z letiska Kamloops.

Minister zdravotníctva provincie Adrian Dix na sociálnej sieti uviedol, že jedna osoba bola hospitalizovaná.

"Kráľovské kanadské vzdušné sily (RCAF) boli informované, že lietadlo jednotky Snowbirds havarovalo neďaleko od Kamloops," RCAF napísali na sociálnej sieti bez uvedenia ďalších detailov. "Našou prioritou v tejto chvíli je zistiť stav našich zamestnancov a podporiť záchranárov,"dodali.

Očitý svedok nehody uviedol, že pilotovi sa pred nárazom podarilo katapultovať z lietadla s padákom. Pristál na streche domu a zjavne utrpel zranenia chrbta a krku. Na fotografiách z miesta nehody vidieť horiace trosky lietadla pred domom, ktorého časť je tiež v plameňoch.

Kanadská verejnoprávna televízna a rozhlasová stanica CBC citovala svedka, ktorý povedal, že lietadlo preletelo asi tri metre nad strechou jeho domu. Pilot sa z neho katapultoval a lietadlo bez pilota potom vrazilo do okna spálne jeho suseda.

Obe lietadlá mali v pláne preletieť nad Britskou Kolumbiou ako súčasť turné nazvaného "Operation Inspiration", ktoré sa začalo tento mesiac a malo vzdať hold snahám Kanaďanov v ich boji proti pandémii koronavírusu.

Havária si vyžiadala jeden život

Jeden člen posádky zahynul a jeden utrpel vážne zranenia pri nedeľňajšej havárii lietadla kanadskej elitnej vzdušnej akrobatickej jednotky Snowbirds v kanadskej provincii Britská Kolumbia, informovala agentúra AP.

"S veľkým zármutkom oznamujeme, že jeden člen tímu Snowbirds zahynul a jeden utrpel vážne zranenia," napísali Kráľovské kanadské vzdušné sily (RCAF) na sociálnej sieti. Uviedli tiež, že preživší člen posádky nemá život ohrozujúce zranenia.

Po havárii boli trosky lietadla roztrúsené po celom susedstve letiska v meste Kamloops, ktoré sa nachádza 418 kilometrov severovýchodne od Vancouveru. Kanadské ministerstvo obrany uviedlo, že na mieste zasahujú záchranné zložky.