FOTO nájdete v galérii článku >>>

Vedci z vládnej agentúry  National Health Service (NHS) so sídlom v Anglicku zistili, že medzi hlavné symptómy, ktorými sú kašeľ, vysoká teplota a únava, patrí po novom už aj bolesť brucha alebo žalúdočné problémy. Tieto symptómy by sa podľa nich mohli dostaviť ešte skôr, akopríde kašeľ či horúčka.

Najhoršie VIDEO zo zamoreného Talianska! Lekári sú zúfalí: Robíme, čo môžeme, ale nestačí to

Podľa britského denníka The Sun bola táto štúdia publikovaná v časopise American Journal of Gastroenterology. S bolesťou brucha môžu nakazených pacientov trápiť aj žalúdočné problémy alebo hnačky.

Americkí vedci prišli k tomuto záveru na základe skúmania pacientov v čínskej provincii Hubei. Pozorovania sa zúčastnilo približne 204 infikovaných. Vedci zistili, že 48% z nich prišlo do nemocnice s bolesťou brucha, hnačkou či problémom s trávením. Títo pacienti mali následne pozitívny test na nový koronavírus.

K novej štúdii sa vyjadril aj šéfredaktor časopisu American Journal of Gastroenterology. „V tejto štúdii mali pacienti, ktorí boli pozitívny na COVID-19 a u ktorých sa objavili aj tieto nové príznaky, vyššie riziko úmrtnosti než tí, u ktorých sa bolesti brucha, ťažkosti s trávením a hnačky neobjavili,“povedal pre denník The Sun. Túto informáciu zdieľal rovnako aj na sociálnej sieti Twitter. 

Všetko, čo musíte vedieť o COVID-19 >>>