Barrack Obama taktiež vyjadril želanie, aby mladí vnímali integráciu a globalizáciu "nie ako hrozby, ale ako príležitosti". Podľa agentúry AP sa tak vyjadril počas vystúpenia v Londýne, kde sa dotkol aj terajšej debaty v Európe ohľadne imigrácie a prijímania utečencov.

Pokrok je nevyhnutný

Obama označil za svoj hlavný odkaz mladým ľuďom to, že by mali odmietať cynizmus a uznať, že pokrok je nevyhnutný, vyžaduje si však námahu a vieru. Upozornil pritom na kedysi problematické vzťahy medzi Britániou a USA, ktoré sa však podarilo časom napraviť, čo sa podľa neho potvrdilo v spoločnom boji týchto krajín proti fašizmu alebo pri vytváraní inštitúcií pomáhajúcich šíriť mier a prosperitu vo svete.

V čom spočíva bezpečnosť

Obama tiež vyzdvihol nutnosť uvedomiť si, že "bezpečnosť nie je iba záležitosťou vojenských zásahov, ale záležitosťou posolstiev, ktoré vysielame, inštitúcií, ktoré budujeme, diplomacie, v ktorej sa angažujeme, a príležitostí, ktoré poskytujeme ľuďom". Týka sa to podľa neho budúceho prezidenta USA či "ktoréhokoľvek globálneho vodcu". Ako príklad uprednostnenia diplomacie pred použitím sily spomenul vlaňajšiu dohodu o jadrovom programe Iránu, na ktorej dosiahnutie je "veľmi hrdý".

Turné Obamu

Obama pricestoval do Británie vo štvrtok zo Saudskej Arábie a v nedeľu pokračuje v zahraničnom pracovnom turné návštevou Nemecka. Počas pobytu v Londýne zablahoželal britskej kráľovnej Alžbete II. ku 90. narodeninám a podporil kampaň za zotrvanie Británie v EÚ.