Petr Pavel absolvoval obed i prezidentský sľub v tmavom obleku, ku ktorému si uviazal kravatu s českým levom.

Jeho manželka Eva obedovala v svetlomodrých šatách, ktoré podľa niektorých jej postave príliš nelichotili. Na inaugurácii bola v tmavoružovom kostýme s výraznou brošňou. Kostým jej sadol a pristal, ružová farba ju osviežila a strih pekne kopíroval postavu.

Na obed prišla Eva Pavlová v šatách, ktoré podľa niektorých neboli ideálnou voľbou. Pozrite sa v galérii!

Pri príchode na Hrad ich vítal nadšený potlesk, Miloša Zeman a Andreja Babiša ľudia vypískali.

Eva Pavlová v tmavoružovom kostýme a Petr Pavel v tmavom obleku s kravatou s českým levom. Tak sa obliekli na inauguráciu.
Zdroj: profimedia

Po slávnostnom akte vo Vladislavskej sále vyšiel Petr Pavel na balkón budovy na treťom nádvorí Pražského hradu, kde sídli český prezident, a pozdravil ľudí. Po jeho boku mala stáť okrem manželky speváčka Marta Kubišová (80). Žiaľ, nemohla prísť. „Ofúklo ma pred domom a som prechladnutá, navyše mi trhali zub, takže som opuchnutá,“ posťažovala sa Kubišová Blesku už v predvečer inaugurácie.

Marta Kubišová musela pozvanie na inauguráciu a vystúpenie po boku Petra Pavla odmietnuť.
Zdroj: Khalil Baalbaki

Podľa českého denníka ju mali požiadať, aby zaspievala známu skladbu Časy se mění, čo však Kubišová hneď odmietla, keďže už päť rokov verejne nevystupuje. Pieseň z repertoáru kedysi legendárneho tria Golden Kids spievala Pavlovi Kateřina Marie Tichá (28).

Čo hrdý prezident Pavel ukázal na balkóne? Čítajte ďalej!