Drogový biznis a násilie sú základnými piliermi, na ktorých talianska ’Ndrangheta stojí. Papaleo, ktorý údajne žije na úteku a po pokuse o jeho život aj v utajení, sa podľa Pravdy istý čas s členmie tejto mafiánskej rodiny kamarátil, aby sa dostal k informáciám. Tvrdí, že členovia ’Ndranghety sa často uchyľujú „k slepému násiliu“ a „ľudský život pre nich nemá žiadnu hodnotu.“

Nezabudneme.
Zdroj: facebook

’Ndrangheta, ktorá vznikla a v minulosti aj výlučne pôsobila len v Kalábrii, sa podľa Papalea na Slovensko a do okolitých štátov dostala z Nemecka, kde jej polícia išla tvrdo po krku. Jej hlavnou činnosťou je obchodovanie s drogami, no naša krajina je pre nich lákavá kvôli nedostatočne regulovaným finančným tokom, vďaka ktorým si členovia dokážu užívať, opätovne financie investovať a pritom neodhaliť obrovské majetky.

Členom organizácie sa u nás darí, pretože ich tu nikto nepozná, tvrdí taliansky novinár.

V súvislosti s ’Ndranghetou a vraždou investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice sa skloňuje meno východoslovenského podnikateľa s talianskymi koreňmi Antonina Vadalu. Ten bol jednou z hlavných postáv Kuciakovho posledného článku.

„Nino Vadala je synom Giovanniho „Cappiddazzu“ Vadalu, synovca Domenica „Micu U lupu“ Vadalu, bývalého šéfa kalábrijskej mafie.“
Antonio Papaleo
Antonino Vadala
Zdroj: archív

Vadalove kontakty majú siahať až ku slovenskej vláde – konkrétne k menám Ficovej poradkyne Troškovej a tajomníka bezpečnostnej rady Jasaňa. Obaja pred týždňom ohlásili, že až do vyšetrenia Kuciakovej vraždy odchádzajú zo svojich funkcií.

’Ndrangheta profituje z manipulácie verejného sektoru, zapája sa do tendrov, opísal činnosť mafie Papaleo. Ak skutočne existujú väzby tejto zločineckej skupiny na slovenskú vládu, Slovensko by bolo len ďalším zrkadlom zahraničných aktivít tejto zločineckej skupiny.

Nedávne vyšetrovanie v Austrálii, napríklad, odhalilo, že skupina dokázala ovplyvňovať aj miestnu politiku. Činnosť tejto mafiánskej skupiny na Slovensku môže zahŕňať spreneveru verejných financií, podvody s DPH či obchod so zbraňami.

Informácie pochádzajú z článkov denníka Pravda, portálu Lidovky.cz a Pluska.sk.

Najnovšie informácie o smrti mladého novinára Aktualít Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej nájdete v špecializovanej rubrike Pluska.sk „Vražda Jána Kuciaka“.

Prečítajte si aj: