FOTO z nemocnice v galérii >>>

Britská asociácia otorinolaryngológie informovala aj o ďalších šiestich príznakoch, ktoré sú mierne, no podľa odborníkov by sme ich rozhodne nemali ignorovať. Výskum spravili odborníci po dvoch mesiacoch od vypuknutia prvého prípadu vo Veľkej Británii.

Podľa nich by ľudia nemali v týchto časoch podceňovať bolesť uší, očí a taktiež bolesť v nose. „Vzhľadom na to, že vírus sa prenáša kvapôčkou, je najviac postihnutá oblasť očí, nosa a krku,“ uviedlo združenie pre britský denník Mirror.„Aby ľudia znížili riziko šírenia nákazy, mali by sa izolovať aj vtedy, keď pociťujú stratu čuchu alebo stratu chuti do jedla,“ znie ďalej vo vyhlásení. Ako príklad uviedli pacienta Ryana Van Waterschota, ktorého museli napojiť na pľúcnu ventiláciou po tom, ako stratil chuť do jedla. Testy následne u neho potvrdili prítomnosť koronavírusu.  

Prvými príznakmi pacienta Ryana Van Waterschota bola strata chuti a čuchu, informuje britský denník Mirror.
Prvými príznakmi pacienta Ryana Van Waterschota bola strata chuti a čuchu, informuje britský denník Mirror.
Zdroj: Twitter

Ďalším príkladom je prvá nakazená žena koronavírusom v Thajsku. Jaimuay Sae-ung (73) priznala, že zo začiatku pociťovala smútok a únavu. "Cítila som sa bez života, trochu unavená a nemala som chuť do jedla." Po jej výpovedi sa začalo ozývať stále viac pacientov, ktorí tvrdili, že predtým, než dostali horúčku, trpeli únavou, boli vyčerpaní alebo nemali chuť do jedla. 

Odborníci z britskej asociácie tak upozorňujú na celkom šesť príznakov, na ktoré by sme si mali dávať pozor a v prípade ich výskytu sa preventívne izolovať. 

Ich zhrnutie nájdete na druhej strane >>>