Koordinátor pre núdzové situácie na ministerstve zdravotníctva Fernando Simón povedal, že nákaza postihla 3910 zdravotníkov. To predstavuje takmer 12 percent zo všetkých nakazených.

Práve zdravotníci a personál pracujúci v domovoch sociálnych služieb majú byť uprednostnení v rámci ďalšieho rozsiahlejšieho testovania, aké teraz v Španielsku pripravujú.

Lekári, zdravotné sestry a ďalší zdravotnícki pracovníci v Španielsku, podobne ako v iných krajinách, tvrdia, že nemajú k dispozícii dostatok ochranného vybavenia. Úrady a firmy sa im tak snažia vyrobiť, nakúpiť a dodať ďalšie ochranné pomôcky. Celkový počet prípadov nákazy v Španielsku dosiahol v pondelok 33.089 a 2182 ľudí nákaze podľahlo. Až 87 percent obetí na životoch boli podľa Simóna ľudia vo veku 70 a viac rokov.

Španielsku vicepriemiérku Carmen Calvovú v nedeľu previezli do nemocnice s dýchacími ťažkosťami a čaká na výsledky testov na koronavírus, informoval na svojej webovej stránke denník El País. Nákazu potvrdili testy aj u manželky španielskeho premiéra Pedra Sáncheza a u dvoch ministeriek španielskej vlády. Španielsko je po Taliansku druhou najviac postihnutou krajinou v Európe.