FOTO a článok nájdete v galérii >>>

Na webovej stránke britskej televízie BBC sa 21.3.2020 objavila fotografia slovenskej prezidentky Zuzany Čaputovej a novozvoleného premiéra Igora Matoviča. "Dobre, nie sú od seba vzdialení na dva metre," začína sa písanie pod fotografiou.

"No aj napriek tomu môžeme povedať, že sú opatrní. Na fotografii sa nachádza nový slovenský premiér Igor Matovič, ktorý pri inaugurácii trasie rukou prezidentky Zuzany Čaputovej. Matovič, protikorupčný aktivista, vyhral v parlamentných voľbách, ktoré sa uskutočnili dva roky od zavraždenia novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Spolu so svojimi kolegami mali v prezidentskom paláci ochranné rúška aj rukavice," píše sa v článku pod fotografiou, na ktorej si Zuzana Čaputová podáva ruku s novozvoleným premiérom. 

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová na pozadí globálnej pandémie ochorenia COVID-19, spôsobeného novým koronavírusom, vymenovala v sobotu novú koaličnú vládu premiéra Igora Matoviča, lídra hnutia OĽaNO. Koaliční partneri mali počas slávnostného ceremoniálu v bratislavskom Prezidentskom paláci ochranné masky a rukavice, informovali svetové médiá.

Napríklad, ruský prezident Vladimir Putin nepoužíva doteraz ochranné rúško, ani rukavice. Nie je však jediný. Nemecká kancelárka Angela Merkelová bola len prednedávnom prichytená v nemeckom supermarkete bez ochranného rúška či rukavíc.

Všetky FOTO a článok nájdete v galérii >>>

Viac na Pluska.sk: