Iľju poznali mnohí, jeho umenie predpovedať budúcnosť sledovali v uralskej televízii ETV, kde mal dokonca vlastnú reláciu. O to väčší šok mnohí utrpeli, keď sa jeho meno objavilo na zozname 71 obetí leteckej tragédie.

Mladý muž trávil posledné dni pred osudnou chvíľou v Moskve u svojej snúbenice. Spolu s ňou a partiou kamarátov sa chystal osláviť 33. narodeniny. Deň predtým však neodolal predtuche a nazrel do svojej sklenenej gule. To, čo tam zbadal, mu vyrazilo dych. Vo svojej vízii totiž videl davy policajtov, píše poľský denník Fakt.pl.

Miesto dopadu stále prehľadávajú pátracie tímy.
Zdroj: Alexander Zemlianichenko

Vydesilo ho to natoľko, že odvolal všetky narodeninové plány a ostal v byte svojej snúbenice. Dokonca ani nevychádzal na ulicu.

Na druhý deň si myslel, že už nebezpečenstvo pominulo a rozhodol sa, že sa vráti domov do Orska. Nasadol do lietadla, ktoré sa len pár minút po štarte s letiska Domodedovo zrútilo k zemi. Ako povedala jeho snúbenica, na mieste hrôzy to vyzeralo presne tak, ako jej to opísal snúbenec. „Všade bolo plno policajtov, presne ako v Iľjovej vízii,“ povedala.

Zahynulo všetkých 71 ľudí na palube.
Zdroj: Life.ru

Medzičasom pokračuje vyšetrovanie nešťastia. Podľa posledných informácií stroj vybuchol až v momente, keď narazil na zem. Svedčí o tom 2,5 metrový kráter. Podľa odborníkov malo plné nádrže. Špekuluje sa o tom, že vinu by mohla niesť námraza, pokazený ukazovateľ rýchlosti či požiar v motore. Čo presne sa stalo, to ukážu až analýzy čiernych skriniek, ktoré už vyšetrovatelia majú v rukách.

Mohlo by vás tiež zaujímať: