Pod vplyvom stresu, ktorému sú zdravotníci v najhoršie postihnutom regióne Talianska vystavovaní dňom aj nocou, si vzala život.

Daniela pracovala v jednej z nemocníc v Lombardsku, ktoré je nákazou zasiahnuté najviac. Podľa tamojšej federácie zdravotných sestier sa 34-ročná žena po tom, čo jej vyšiel pozitívny test na koronavírus, bála, že nakazila aj ostatných lekárov. Tí sú „na rane“ nielen v Taliansku, ale aj Španielsku, kde tvoria až 12 % všetkých nakazených.

VIDEO: Krematóriá v Taliansku nestíhajú spaľovať mŕtvych

V oboch krajinách je situácia viac než kritická. V Taliansku umierajú denne stovky nakazených, za 24 hodinách podľahlo chorobe Covid-19, ktorú spôsobuje respiračný vírus SARS-CoV-2, cez 700 ľudí.

Daniela nezvládla neskutočne náročné dni, ktoré sa podpísali na psychickom a fyzickom zdraví mnohých zdravotníkov po celom svete.
Daniela nezvládla neskutočne náročné dni, ktoré sa podpísali na psychickom a fyzickom zdraví mnohých zdravotníkov po celom svete.
Zdroj: Facebook

Zdravotná sestrička Daniela patrila k personálu nemocnice San Gerardo v mestečku Monza, ktoré sa nachádza asi 11 kilometrov od Milána, napísal britský denník Daily Mail. Po tom, čo sa u nej začali prejavovať príznaky, zostala od 10. marca v domácej karanténe. Patrila tak k zhruba 5700 zdravotníkom, ktorí sa v Taliansku počas výkonu svojej práce infikovali.

Hrozivé VIDEO, ako to vyzerá v talianskych nemocniciach:

Prečítajte si aj: