Berardelli je jedným spomedzi najmenej 50 kňazov, ktorí ochoreniu COVID-19 v Taliansku podľahli. Zomrel v nemocnici v mestečku Lovere ležiacom v provincii Bergamo na severe Talianska, ktorej rovnomenná metropola patrí v rámci krajiny k najzasiahnutejším.

Berardelli bol farárom v mestečku Casnigo. Ochoreniu COVID-19 podľahol ešte minulý týždeň. Vedenie nemocnice, kde bol hospitalizovaný, uviedlo, že respirátor, ktorý mu priniesli jeho farníci, odmietol používať a prenechal ho mladšiemu pacientovi.

Obyvatelia mesta Casnigo prejavili podľa talianskych médií svojmu farárovi úctu potleskom, keď videli vynášať jeho rakvu. Pohreb Berardelliho sa však nekonal.

Kňaz Giuseppe Berardelli daroval svoj respirátor mladšiemu pacientovi.
Kňaz Giuseppe Berardelli daroval svoj respirátor mladšiemu pacientovi.
Zdroj: reprofoto Daily Mail

Pápež František sa v utorok pomodlil za zosnulých lekárov i kňazov a poďakoval im za ich "hrdinský príklad služby", akú poskytli chorým.

V Taliansku zaznamenali už 6077 úmrtí súvisiacich s novým koronavírusom SARS-CoV-2, spôsobujúcim ochorenie COVID-19, a 63.927 nakazených. Taliansko v počte obetí koronavírusu už predbehlo aj Čínu, ktorá eviduje 3277 mŕtvych a 81.171 nakazených. Práve z Číny sa vírus rozšíril do celého sveta.