Aktuálne FOTO z Chorvátska nájdete v galérii >>>

Do Chorvátska sme sa vybrali v piatok nadránom. Cez hranice sme prešli bez jediného zdržania, ak nerátame tzv. "cik pauzu", cesta do Chorvátska nám trvala šesť a pol hodiny. Zo všetkého najviac nás zdržali chorvátske diaľnice, ktoré, ako obvykle, pred sezónou opravujú a cez ktoré sme prechádzali maximálnou rýchlosťou 100km/h, na niektorých úsekoch sme sa však vliekli aj 80-kou. Na chorvátskej hranici sme sa preukázali občianskym preukazom a náš výlet na Jadran sa mohol začať!

Zo všetkých obľúbených miest smerovala tá naša na ostrov Krk, presnejšie do Bašky. Ubytovanie sme si zabezpečili cez Booking. Keď sme konečne odparkovali auto a ponaťahovali sa, bolo približne 12 hodín a čas na obed. Podľa pokynov, ktoré sme dostali z cestovnej agentúry, sme si išli vyzdvihnúť kľúče do pobočky, odkiaľ to bolo približne 5 minút peši do nášho apartmánu. Asi najlepšou výhodou v Chorvátsku, keď cestujete na vlastnú päsť, je to, že sa dorozumiete aj po slovensky. So svojou lámavou angličtinou to preto nemusíte ani skúšať. 

Dezinfekcia na okrasu

Pri vstupe do apartmánu bola na chodbe umiestnená dezinfekcia, v apartmáne sme zas mali letáčik s návodom, ako si správne umývať ruky. Pri preberaní kľúčov či pri vstupne do agentúry od nás dokonca nikto nevyžadoval rúško a taktiež sme ho na nikom ani nevideli. Spočiatku nás to trošku zarazilo, veď v Chorvátsku sa doposiaľ nakazilo takmer 3-tisíc ľudí a k dnešnému dňu 107 pacientov nákaze podľahlo. Náš prvotný dojem sa však čoskoro zmenil. 

Anketa
Plánujte toto leto vycestovať na dovolenku do Chorvátska?
  • 18%
  • 9%
  • 73%

Keď sme si zložili veci, ozvali sa nám hladné žalúdky. Naša prvá cesta teda neviedla na pláž, ale do reštaurácie. My sme si vybrali tú s najlepším hodnotením, ktorá bola od nášho apartmánu vzdialená 10 minút chôdze. Čašníci nás okamžite vrúcne privítali, usadili nás a rozdali jedálne lístky. Keď sme sa poobzerali okolo nás, reštaurácia, do ktorej vám v plnej sezóne treba rezerváciu, bola poloprázdna - až na Nemcov, ktorí sedeli vedľa, a zopár domácich. Keďže sme sedeli na terase, mali sme výhľad na more, krásnu pláž a taktiež promenádu. Na pláži sa nachádzalo zopár domácich, v mori bolo vidieť zopár hláv a pešia zóna? Pri svojich obchodíkoch postávali predajcovia, ktorí buď fajčili jednu cigaretu za druhou alebo sa s niekým rozprávali. Hlavami nám okamžite preblesklo: "Toto že má byť začiatok hlavnej sezóny?" 

Článok pokračuje na druhej strane >>>