Reklama

FOTO Prehovoril odborník na reč tela, ktorý vyškolil Putina: Jeho správanie neveští nič dobré!

Reklama

Svetovo uznávaný odborník na reč tela Allan Pease (70) navštívil ruského prezidenta Vladimira Putina (69) prvýkrát v roku 1991 v Petrohrade, len rok po páde Sovietskeho zväzu. Ruského agresora v tom čase naučil základným praktikám „vodcovského správania“ s tou správnou dávkou emócií. Ako však najnovšie hovorí, jeho „reč tela” od invázie na Ukrajinu neveští nič dobré...

Allan Pease a jeho manželka Barbara, ktorí boli dlhé roky odborníkmi na reč tela, sa rozhodli využiť dieru na trhu a v roku 1991 odcestovali do ZSSR. V bývalých komunistických krajinách chceli vyškoliť politikov a ukázať im, že rešpekt a štatút uznávaného vodcu sa dá získať aj inak ako kamennou tvárou a tvrdým postojom. V rozhovore pre britský denník The Sun Allan opísal, ako vyzeralo jeho prvé stretnutie s Putinom.

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    VIDEO Ako to vyzeralo na Putinovom zhromaždení v Moskve? Ukrajinu chceme oslobodiť, rečnil!


    „Pôvodne sme sa mali stretnúť s vtedajším prezidentom Borisom Jeľcinom, no ten sa neukázal ani na tretej schôdzke. Na štvrtej schôdzi poslali za nami Anatolija Sobčaka, prvého oficiálne zvoleného politika v Rusku. Ten však namiesto seba poslal svojho zástupcu, ktorým bol Vladimir Putin,“ hovorí Pease, ktorý opísal Putina ako neznámeho politika so škandalóznou minulosťou v ruskej tajnej službe KGB.

    Zdroj: Profimedia

    Gestikulácia ruského diktátora sa od invázie na Ukrajine rázne zmenila.

    „Bol menší, než som si myslel, svoju výšku si však kompenzoval tým, čo mal v hlave,“ priznáva. Putinovi dal počas stretnutia niekoľko dôležitých lekcií, ktoré na jeho prekvapenie aktívne používal ďalších 30 rokov.

    Putina naučil usmievať sa, aj správne kráčať


    Novodobého ruského agresora naučil isté techniky reči tela, prostredníctvom ktorých mohol kontrolovať svoje emócie. Naučil ho aj jednu z najdôležitejších „silových póz“, takzvanú „pózu veže“, keď si ruky opriete o seba a usmejete sa bez toho, aby ste ukázali zuby. „Správna gestikulácia rúk pomáha k tomu, aby ste pôsobili sebaisto aj vtedy, keď pociťujete nervozitu,“ vysvetľuje.

    Video Player is loading.
    Stream Type LIVE
    Advertisement
    Current Time 0:00
    Duration 0:00
    Remaining Time 0:00
    Loaded: 0%
      • Chapters
      • descriptions off, selected
      • subtitles off, selected
      VIDEO Útok na nákupné centrum v Kyjeve neprežilo 6 ľudí: Pozrite sa, ako to tam vyzerá dnes!

      Ďalším dôležitým krokom bolo naučiť nielen Putina, ale aj ostatných ruských politikov usmievať sa. „Ak ste zastávali vysokopostavenú funkciu v bývalom ZSSR a nedajbože ste sa usmiali, nikto z prítomných vás nebral vážne. Musel som im vysvetliť, že ak chcú do budúcna obchodovať so Západom, musia sa usmievať,“ približuje Pease. Okrem toho, ako správne gestikulovať, priučil v tom čase vychádzajúcu hviezdu Putina aj správnej chôdzi .„Tí, ktorí majú moc, chodia polopochodom s jemne kývajúcimi rukami po boku,“ vysvetľuje.

      Zdroj: Getty Images

      Po školení s odborníkom na reč tela Peasom bol Putin o čosi citlivejší. Prejavovať emócie v správnom čase a na správnom mieste nebolo nikdy na škodu. Jeho rady si ruský diktátor zobral k srdcu a riadil sa nimi aj ďalších 30 rokov.

      Putin si podľa Peasa tieto techniky veľmi rýchlo osvojil. Všetko sa však zmenilo, keď vydal pokyn na „špeciálnu operáciu“ na Ukrajine. „Už to nie je ten sebavedomý veliteľ, ktorého som poznal. Jeho chôdza je neistá, všetkých si drží od seba,“ priznáva Pease, ktorý sa vyjadril aj k Putinovmu zdravotnému stavu. Jeho zavalená tvár je údajne znakom rakoviny hrubého čreva alebo Parkinsonovej choroby.

      Prečítajte si tiež: