Na malého princa Georga (9), ktorému zomrela prababička, by sa tak v deň pohrebu upierali oči miliónov ľudí z celého sveta. Kráčať v smútočnom sprievode za rakvou kráľovnej by tak bolo jeho prvou vážnou kráľovskou povinnosťou. Informuje o tom britský web DailyMail.

9-ročný George má toho v poslednej dobe dosť, s rodičmi a mladšími súrodencami sa odsťahovali z Londýna a všetky tri deti sa zoznamujú s novou školou. Do tejto veľkej zmeny udrela náhla smrť ich prababičky, čím sa George dostal do druhej následníckej línie britského trónu (hneď po svojom otcovi Williamovi).

Poradcovia paláca podľa portálu DailyMail odporučili Kate a Williamovi, aby sa aj napriek svojmu nízkemu veku chlapec pohrebu Alžbety II. zúčastnil. "Išlo by o prvý silný symbolický odkaz celej monarchii," píše britský web.

"Na dvore chcú, aby George svojou účasťou v jasne vymedzenom postavení vyslal jasný signál. Národ by tým bol uistený o poradí následníctva," cituje denník zdroj z paláca. O tom, či sa mladučký princ naozaj pohrebu zúčastní, sa ešte diskutuje.

Prečítajte si tiež: