Kráľovnina láska k psíkom plemena corgi, k vzrastom malým, svojským, ale veselým psíkom s líščím vzhľadom sa datuje už od jej siedmich rokov, keď ich videla prvý raz. Celoživotná láska sa zrodila v roku 1944, keď jej rodičia k 18. narodeninám darovali prvého corgiho - sučku Susan, od ktorej pochádzala väčšina jej ďalších psov.

Alžbeta sa k nim správala kráľovsky: mali údajne svojho vlastného kuchára, ktorý im zostavoval špeciálne menu, aj trénera, ktorý sa staral o ich výchovu. Kráľovnej robili psíkovia spoločnosť na mnohých zahraničných cestách aj domácich podujatiach, zúčastnili sa dokonca aj na otvorení letných olympijských hier v Londýne v roku 2012.

POZRITE SI ROZKOŠNÉ FOTKY KRÁĽOVNEJ A PSOV CORGI TU >>>

Kým mohla a vládala, kráľovná sa o psov starala sama, dvakrát denne ich venčila. Sprevádzali ju aj počas víkendov vo Windsore, kde žili v súkromných apartmánoch. Svoju izbu mali aj v Buckinghamskom paláci. Alžbeta ich kŕmila vždy, keď jej to nabitý program dovolil. Rada s nimi chodievala aj na prechádzky. Viackrát sa vyjadrila, že práve corgiovia ju udržujú v dobrej fyzickej kondícii.

Rovnako tak kráľovná milovala kone. Jazdila na nich do vysokého veku. Pravidelne ešte ako 94-ročná, ale v sedle sa objavila dokonca aj počas tohto leta. Chovala vzácne a ušľachtilé zvieratá, veď vyhrali viac ako 1 800 dostihov a údajne na tom zarobila okolo 9 miliónov dolárov.

Rozlúčka psíkov a kobylky s Alžbetou: Čítajte ďalej!