Prvé tetovanie si rodený Kanaďan dal spraviť v šestnástich rokoch a ako 19-ročný už mal potetované takmer celé telo. So svojimi 176 tetovaniami bol taktiež zapísaný v Guinessovej knihe rekordov. Živil sa predovšetkým modelingom. Informuje portál Mirror.uk.

Zombie Boy na výstave tetovaní v Londýne v roku 2014.
Zdroj: Getty Images

V pätnástich rokoch Rickovi našli nádor na mozgu. Povedali mu, že môže zomrieť, alebo skončiť znetvorený. „Myslím si, že práve to ma priviedlo k láske k morbídnosti a strašidelnosti,“ popisoval Rick v roku 2016 pre britský Mirror.

Model s desivými tetovaniami si získal na internete množstvo fanúšikov.
Zdroj: Zombie Boy / Facebook

Model si na prvý pohľad desivým vzhľadom vyslúžil obdiv viacerých hviezd. Medzi nimi je aj slávna speváčka Lady Gaga. Tá jeho smrť ťažko nesie. Vo svojom statuse na sociálnej sieti ukazuje, ako si boli s Rickom blízky:

Lady Gaga si Ricka veľmi vážila a jeho odchodom je zdrvená.
Zdroj: Lady Gaga / Facebook

„Správa o samovražde môjho priateľa Ricka Genesta, Zombie Boya, bola viac než devastujúca. Mali by sme tvrdo pracovať, aby sme zmenili našu kultúru a vyzdvihli dôležitosť mentálneho zdravia. Mali by sme sa zbaviť predsudkov a nebáť sa o ňom hovoriť. Pokiaľ trpíte, zavolajte svojim priateľom alebo rodine. Musíme sa navzájom chrániť,“ napísala speváčka na Twitteri.

Lady Gaga vystupovala s Rickom v jej klipe z roku 2011 k sklatbe Born This Way, vďaka ktorému sa preslávil. Sám si zahral taktiež po boku Keanu Reevsa vo filme 47 Roninov.

Podľa polície si vzal život sám. Rick sa s myšlienkami na samovraždu nikomu nezveril, aj pre to Lady Gaga vyzýva fanúšikov, aby podobnom prípade vždy o svojich problémoch hovorili.

Veľmi obľúbené je taktiež video, kde Rickovi zakryjú tetovania makeupom a ukážu, ako by bez nich vyzeral.