FOTO: Zábery z nehody nájdete v galérii >>>

Podľa najnovších údajov úradu pre civilné letectvo bolo na palube 91 pasažierov a sedem členov posádky. Predstavitelia letiska v meste Láhaur, odkiaľ lietadlo štartovalo, predtým informovali o 107 osobách na palube.

Podľa informácií agentúry RT letel Airbus A320 z pakistanského mesta Láhaur a zrútil sa v obývanej oblasti pri pakistanskom meste Karáči na juhu krajiny. Airbus sa pred pádom pokúsil trikrát núdzovo pristáť, pretože stroju prestal fungovať jeden z motorov.  Lietadlo typu Airbus A320 štátnej leteckej spoločnosti Pakistan International Airlines (PIA) sa zrútilo tesne pred pristátím na medzinárodnom letisku v Karáči.

Pri páde stroja bolo poškodených najmenej päť alebo šesť domov v husto obývanej chudobnej štvrti Karáči. Domy následne začali horieť.

VIDEO údajne zachytáva posledné momenty Airbusu pred zrútením:

Podľa lokálnych televíznych staníc zranenia utrpeli traja ľudia, ktorí sedeli v prvom rade sedadiel. Medzi preživšími je podľa Geo TV aj riaditeľ Bank of Punjab Zafar Masúd, ktorého z miesta havárie odniesli na nosidlách. Previezli ho do nemocnice a jeho stav je stabilizovaný.

Medzi preživšími je podľa Geo TV aj riaditeľ Bank of Punjab Zafar Masúd, ktorého z miesta havárie odniesli na nosidlách. Previezli ho do nemocnice a jeho stav je stabilizovaný.
Medzi preživšími je podľa Geo TV aj riaditeľ Bank of Punjab Zafar Masúd, ktorého z miesta havárie odniesli na nosidlách. Previezli ho do nemocnice a jeho stav je stabilizovaný.
Zdroj: Twitter

 Záchranári zatiaľ objavili najmenej 17 mŕtvych tiel a šesť zranených; sú medzi zrejme aj osoby, ktoré sa v čase pádu lietadla nachádzali na zemi. Okolie miesta havárie uzavreli policajti a vojaci s ochrannými rúškami na tvárach.

Ako informuje britský denník Mirror, po tom, čo pilot ohlásil technickú chybu, zmizlo lietadlo z radarov a o 14:45 hod. miestneho času sa zrútilo do obývanej oblasti. Lietadlo pri páde poškodilo množstvo domov. Na mieste momentálne prebieha záchranná akcia. Tamojšie nemocnice sa pripravujú na nával zranených. K incidentu došlo iba niekoľko dní po tom, ako Pakistan začal obnovovať prevádzku komerčných letov.

"Z informácii, ktoré máme k dispozícii nevyplýva, že by medzi obetami alebo zranenými mali byť občania SR. Sme však v kontakte s miestnymi úradmi," uviedlo MZV pre denník Plus JEDEN DEŇ. 

VIDEO: Desivé zábery zo zaľudnenej štvrte, do ktorej sa lietadlo zrútilo

Viac videí z nešťastia nájdete na druhej strane >>>