Lanza († 20 ) mohol vraždiť pre nezhodu s matkou
21. 12. 2012, 1:00 (aktualizované: 11. 7. 2024, 1:07)

Zdroj: Dailymail.co.uk
Svetové médiá prinášajú prvé konštruktívne teórie o tom, prečo došlo v Newtowne k strašnému krviprelievaniu. Adam Lanza († 20), ktorý neľútostne postrieľal 26 osôb v škole Sandy Hook, sa vraj obával, že ho matka Nancy († 52) zbaví svojprávnosti a umiestni do ústavu.
O možnom motíve sa rozhovoril sused Lanzovcov. Podľa Joshuu Flashmana okrem toho Adam žiarlil na deti v škole, ktoré mala mať jeho matka Nancy († 52) radšej než jeho. Matka sa Adamovi snažila pomôcť. Vzala ho k psychiatrovi, no on sa čoraz viac stránil vonkajšieho sveta a zatváral sa v izbe v pivnici.
„Sedel vo vedľajšej izbe a celé hodiny hral videohry,“ opísal čudného mladíka Flashman. „Myslela si, že bude preňho najlepšie, aby šiel von a bol s ľuďmi,“ prezradil Flashman matkine pohnútky. Adam sa proti tomu búril a prestal s matkou komunikovať.
Čítajte viac:
Naposledy spolu hovorili tri dni pred krvavým masakrom, pri ktorom Lanza vzal matkine 3 zbrane a odštartoval jeden z najkrvavejších školských masakrov v histórii USA. Flashman však tvrdí, že mladík nikdy neprejavil známky násilia.
Pochovajú ďalšie deti a učiteľky
Vyučovanie žiakov z osudnej školy Sandy Hook bude pokračovať až po Novom roku. Do lavíc zasadnú v doteraz nepoužívanej školskej budove v neďalekom meste Monroe. Medzičasom pochovávajú otrasení príbuzní ďalšie obete.
Posledné zbohom dajú aj riaditeľke školy Dawn Hochsprungovej a učiteľke Victorii Sotoovej, ktoré statočne položili život za školáčikov. Hochsprungová deti bránila vlastným telom a Sotoová klamstvom odvrátila pozornosť vraha od detí, ktoré predtým skryla.