"V nedeľu večer 17. septembra zaznela v centrálnej časti dočasne okupovaného Sevastopola silná explózia," uviedla ukrajinská verejnoprávna televízia Suspiľne s odvolaním sa na predstaviteľov tajných služieb. Dodala, že "ide o spoločnú špeciálnu operáciu GUR (vojenskej rozviedky) a námorníctva".

Stanica Sky News konštatovala, že tieto tvrdenia nebolo možné overiť. Ruské ministerstvo obrany v nedeľu večer naopak oznámilo, že "nad juhozápadom Krymského polostrova protivzdušná obrana zničila dva ukrajinské drony". Niekoľko kanálov v aplikácii Telegram zverejnilo fotografie zachytávajúce ohnivú žiaru nad mestom.

Podľa Moskvou dosadeného gubernátora Sevastopola Michaila Razvožajeva neboli v meste, ktoré je tiež základňou ruskej Čiernomorskej flotily zasiahnuté žiadne objekty infraštruktúry.

Ukrajina v posledných dňoch niekoľkokrát zaútočila na ciele na Kryme bezpilotnými lietadlami a riadenými strelami. Pri jednom útoku mal byť zničený aj moderný ruský systém protivzdušnej obrany typu Triumf S-400. Rusko to zatiaľ oficiálne nepotvrdilo.