Pri útoku, ktorý poškodil aj štyri bytové domy a hotel, utrpelo zranenia ďalších 14 ľudí, dodal gubernátor oblasti Kyrylenko.

"Záchranári a príslušníci bezpečnostných síl pracujú na mieste tragédie, aby pomohli ľuďom a dôkladne zdokumentovali ďalší zločin ruských okupantov na našom území," napísal Kyrylenko na sociálnej sieti Telegram.

Vo dvore boli rozhádzané kusy pokrúteného kovu a zhorené zvyšky predmetov z domácností a nachádzalo sa tam aj najmenej jedno obhorené auto. Záchranári odpratávali trosky. Viditeľné boli tiež krvavé škvrny.

Továrenská robotníčka Iryna Maľcevová (42) povedala, že sledovala televíziu, keď jej obývačkou otriasol silný výbuch. "Otvorila som oči a všetko bolo odpálené. Bola som pokrytá krvou. Mama sedela v spálni, tiež celá od krvi," dodala.

Žena reaguje pri pohľade na trosky výškovej obytnej budovy po sobotňajšom raketovom útoku ruskej armády v meste Dnipro na východe Ukrajiny v nedeľu 15. januára 2023.
Zdroj: Evgeniy Maloletka

Kyrylenko predtým v sobotu informoval, že ruské útoky za posledných 24 hodín zabili po celej oblasti najmenej štyroch ľudí a zranili sedem ďalších osôb.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v piatok upozornil, že situácia na fronte je stále "extrémne kritická", predovšetkým v Doneckej oblasti, kde Rusko stupňuje ofenzívu.