Podľa princeznej prinesie obdobie vládnutia jej brata zmeny v tom, ako monarchu podporujú ostatní členovia kráľovskej rodiny.

V galérii nájdete luxusné detaily z pripravovanej korunovácie!>>

Karol sa stal kráľom vlani v septembri po smrti svojej matky kráľovnej Alžbety II. Korunovaný bude túto sobotu.

Na snímke britský kráľ Karol III. pózuje pre fotografiu v Modrom salóne Buckinghamského paláca v Londýne.
Zdroj: Hugo Burnand

V rámci príprav na korunováciu sa Karol s manželkou Kamilou v utorok počas recepcie vo Westminsterskom paláci stretnú s členmi parlamentu i premiérom Rishim Sunakom a lídrom labouristov Keirom Starmerom.

Karol s Kamilou
Zdroj: Profimedia

Karol bol vyše 70 rokov následníkom trónu. Nikto iný v dejinách Spojeného kráľovstva sa na túto úlohu nepripravoval dlhšie. V posledných rokoch života svojej matky ju často na oficiálnych udalostiach zastupoval.

Kráľ sa nezmenil

"Viete, čo máte čakať, lebo trochu trénoval a nemyslím si, že sa zmenil. Viete je oddaný svojej vlastnej úrovni služby, a to sa nezmení," uviedla Anne.

Princezná Anne
Zdroj: Getty Images/WPA Pool

Počas rozhovoru o budúcej úlohe zvyšku kráľovskej rodiny princezná uviedla, že panovník je hlavnou postavou a ostatní členovia rodiny sú na to, aby ho podporovali.

"Dúfame, že to, čo robíme, prispieva monarchii spôsobom, ktorým môže vyjadriť kontinuitu ... služby a pochopenia," povedala.

Budú sa znižovať počty zamestnancov?

V minulosti sa hovorilo o tom, že kráľ plánuje znížiť počet pracujúcich členov kráľovskej rodiny a svojich spolupracovníkov, aby tak znížil náklady na chod kráľovskej inštitúcie.

Buckinghamský palác
Zdroj: Archív

Na otázku, čo si myslí, o "zredukovaní" monarchie, princezná uviedla, že takýto plán bol pôvodne navrhnutý, keď "bolo v okolí viac ľudí".

"Povedala by som, že z mojej pozície to neznie ako dobrý nápad. Neviem, čo iné, môžeme urobiť," povedala Anne.