Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

KATASTROFA v USA: Denne pribúda neskutočné množstvo mŕtvych. Dnes to bolo NAJHORŠIE!

MIK 25 Miami - Zdravotníci si navzájom pomáhajú pri odbere vzorky na testovanie na COVID-19 v zdravotníckom centre Doris Ison v Miami na Floride 20. marca 2020. Škody, ktoré spôsobí nový koronavírus na trhu práce v USA, môžu byť bezprecedentné. Podľa ekonómov počet nových ľudí bez práce prelomí všetky doterajšie rekordy. FOTO TASR/AP

Healthcare workers help each other prepare before screening people in line at a drive-through testing site for COVID-19, the disease caused by the new coronavirus,

Zdroj: Wilfredo Lee

Reklama
Logo Plus JEDEN DEŇLogo Plus JEDEN DEŇ

Počet smrteľných obetí nového koronavírusu sa v americkom štáte New York v sobotu zvýšil na 3565 po tom, čo za jediný deň pribudlo 630 úmrtí. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na newyorského guvernéra Andrewa Cuoma.

Zdieľať

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Ako rozpoznať príznaky korona vírusu? Informuje WHO

    Ide o najvyšší denný nárast v počte úmrtí - predošlý deň ich evidovali 2935. V štáte New York doteraz korovírus potvrdili u 113.704 ľudí. V samotnom meste New York je 63.306 nakazených. V štáte New York je momentálne hospitalizovaných 15.905 ľudí, z toho 4126 je na jednotkách intenzívnej starostlivosti.
          
    Guvernér Cuomo v sobotu vyhlásil, že aktuálna kríza vyvrcholí v New Yorku v najbližších štyroch až štrnástich dňoch, napísal denník The New York Times. "Časť mňa by chcela, aby bol vrchol (pandémie) už zajtra... No druhá časť mi hovorí, že je dobré, že zatiaľ tam nie sme, pretože ešte nie sme pripravení," povedal. "Chcem, aby už bolo po tom všetkom. Trvá to len 30 dní," dodal s tým, že má pocit akoby to už táto situácia trvala celý život.
          
    Počas svojho každodenného brífingu obyvateľov povzbudil, aby nestrácali nádej napriek tomu, že očakáva ďalší nárast v počte infikovaných. "Toto je bolestná, mätúca situácia," povedal. "Nájdeme však naše najlepšie ja, naše silnejšie ja - tento deň sa skončí. Dostaneme sa cez to, prejdeme na druhú stranu hory. Ale medzičasom musíme robiť to, čo je nutné," dodal.
          
    Cuomo uviedol, že v New Yorku pomáha zvládať situáciu v boji s koronavírusom 85.000 dobrovoľníkov; 22.000 z nich pritom pochádza z iných štátov USA. Starosta New Yorku Bill de Blasio odhaduje, že mesto bude v apríli a máji potrebovať na boj proti pandémii koronavírusu ďalších 45.000 zdravotníkov.

     

    Vyberáme pre vás niečo PLUS