Až 68 percent predpovedí Baby Vangy sa už naplnilo – dosť na to, aby sme začali roku 2019 skutočne obávať. Podľa legendárnej veštice nás ani nikoho na svete totiž nečaká nič dobré. Šampanské na Silvestra radšej ani nekupujte a ak už sa vám chladí, radšej si ho odložte na lepšiu príležitosť. Vyzerá to tak, že za rokom 2018 ešte budeme plakať!

Aj keď Vanga už dve desaťročia nežije, jej proroctvá dodnes naháňajú husiu kožu.
Zdroj: archív

Aj napriek tomu, že slepá Bulharka Vanga († 85) zomrela v roku 1996, pre konšiprátorov a nadšencov paranormálnych javov je dodnes ikonou. Ťažko povedať, či mala skutočne „dar“ alebo len šťastie pri tipovaní, v každom prípade sa traduje príbeh, že o zrak prišla počas tornáda a následne jej zázračne vyrástlo „tretie oko“. Jej schopnosť predpovedať zlé veci sa preslávila po tom, čo úspešne vyveštila potopenie ruskej jadrovej ponorky Kursk v roku 2000. Pri katastrofe zahynulo všetkých 118 členov posádky plavidla.

Čo všetko predpovedala – a čo sa už splnilo?
  • V roku 1989 vyhlásila, že Ameriku zasiahnu dva „oceľové vtáky“ a „bratia padnú“. Dnes už vieme, že tým (asi) myslela Svetové obchodné centrum a teroristický útok na neho z roku 2001.
  • Vange sa tiež úspešne podarilo vyveštiť inváziu extrémistov do Európy v roku 2016.
  • Zrejme jej najznámejšou predpoveďou je však dominancia Ruska vo svete a najmä Vladimira Putina ako jeho lídra. O Putinovi sa Vanga vyjadrila, že len „Vladimirova sláva, sláva Ruska, pretrvá“ a priamo prehlásila, že Rusko sa stane jedinou svetovou mocnosťou.

Vangelia Gushterova – známa najmä pod „pracovným“ pseudonymom Baba Vanga – veštila takmer 50 rokov a mnohé z jej predpovedí neboli nikdy zapísané. Otázne teda, ak bola naozaj obdarená jasnozrivosťou, čo všetko nás ešte čaká bez toho, že by sme o tom vedeli.

Podľa legendy Vanga stratila zrak pri tornáde, no získala niečo oveľa cennejšie: schopnosť predpovedať budúcnosť. Otázkou však zostáva, prečo musia byť jej veštby vždy tak veľmi kryptické a tajomné...
Zdroj: Wikimedia

Nasledujúce veštby sú však zdokumentované a skutočne pochádzajú od balkánskeho Nostradáma. Nuž, v týchto prípadoch síce vieme, čo nás – aspoň podľa konšpirácií – čaká a neminie, ale žeby sme boli vďaka tomu pokojnejší... nie nadarmo sa hovorí, že „neznalosť je slasť“.

Teraz však v sebe naberte odvahu a pozrite si 5 hrôzostrašných predpovedí Baby Vangy na rok 2019. A ak si neviete pomôcť a musíte sa na príchod nového roka tešiť, nech aspoň viete, čo budete v skutočnosti ospevovať!

Anketa
Veríte predpovediam Baby Vangy?

Proroctvá Baby Vangy súvisiace s rokom 2019 nájdete na ďalšej strane >>