Pád ako jediný z 15 ľudí v kabíne prežil päťročný izraelský chlapec Eitan, ktorý pri nehode prišiel o oboch rodičov, mladšieho brata i prastarých rodičov. Eitan a jeho rodina pochádzali z Izraela a do Talianska sa podľa tamojších médií presťahovali v roku 2018. Chlapec, ktorý utrpel ťažké zranenia hrudníka a brucha, sa už  vrátil domov do Pavie v sprievode svojej tety.

FOTO Z PÁDU LANOVKY V GALÉRII

Na záberoch, ktoré uverejnil talianske médiá,  vidieť lanovku, ako sa blíži k cieľu. Keď sa už-už zdá, že 15 cestujúcich začína vystupovať, stroj sa pretrhne z nosného lana a nekontrolovateľne sa rúti dole kopcom. Na záberoch vidieť aj turistov  vnútri lanovky, ktorí zrazu popadajú na zem. Lanovka sa s nimi rútila k zemi zdĺhavých 30 sekúnd. 

Tragický pád lanovky v talianskom Piemonte.
Zdroj: TASR/AP

Pád ako jediný z 15 ľudí v kabíne prežil päťročný izraelský chlapec Eitan. Chlapec a jeho rodina pochádzali z Izraela a do Talianska sa podľa tamojších médií presťahovali v roku 2018. Samotný Eitan bol po nehode v kritickom stave a letecky ho previezli do nemocnice v Turíne, kde bol niekoľko dní napojený na prístroje. Prebral sa minulý štvrtok, pričom talianske médiá vtedy informovali, že ho extubovali a dokáže sám dýchať.

Čo bolo príčinou nešťastia?

Vyšetrovanie odhalilo, že núdzové brzdy na lanovke, ktoré mohli tragédiu odvrátiť, boli deaktivované. Talianske úrady v súvislosti s prípadom zadržali troch mužov na základe obvinení, že mali s brzdovým systémom úmyselne "manipulovať", aby zabránili vyradeniu lanovky z prevádzky.

Viac na Pluska.sk: