Strata vlasov, čudné vyrážky, 4-hodinová erekcia či úplné stmavnutie pokožky – aj tak sa v niektorých prípadoch prejavuje choroba COVID-19, ktorú vírus spôsobuje. Hoci sa pre ne vždy nájde logické vysvetlenie, nič to nemení na tom, že medzi „kašľaním“ a stoporeným penisom je obrovský rozdiel.

FOTO nezvyčajných príznakov koronavírusu nájdete v galérii >>

Vedel by o tom rozprávať 62-ročný pacient z Francúzska, ktorému sa v pohlavnom úde usadili krvné zrazeniny. Tie sa objavujú až pri tretine nakazených.

V Británii zasa riešili prípad ženy pozitívnej na koronu, ktorej vypadali takmer všetky vlasy. Ohlasy vyzbudili aj tzv. covidové prsty, ktoré sa objavovali najmä u detí a tínedžerov. Namiesto vyššej teploty a kašľania sa u niektorých mladistvých objavili príznaky vo forme vyrážok. Prvé takéto prípady sa objavili v Španielsku, Taliansku a vo Francúzsku.

Na sociálnych sieťach sa šíria VIDEÁ ako toto: Nečudo, že vírus pochádza z Číny, píšu ľudia

Dvojica chorých čínskych lekárov zasa počas boja s infekciou doslova zhnedla. Na vine však vraj nebol ani tak koronavírus, ako druh podaných antibiotík, ktoré spôsobili hyperpigmentáciu.

Postupne sa začínajú čoraz častejšie objavovať aj informácie o dlhodobých následkoch koronavírusu – voda v pľúcach, znížená schopnosť čuchu či slabšia pamäť. Austrálčanka Samantha (27) sa z korony vyliečila ešte v marci, no ani štyri mesiace po negatívnom teste nie je zdravá. To len dokazuje, že o koronavíruse stále vieme relatívne málo.

Prečítajte si aj:

Mohlo by vás zaujímať: