Reklama

HOROR počas halloweenskej párty pri Zlíne: PANIKA v tlačenici, niektorí zranení bojujú o život!

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Južná Kórea: Počet obetí tlačenice stúpol na 120 mŕtvych a 100 zranených
    Zdroj: Twitter/ @allkpop
    Reklama

    Osem ľudí utrpelo v noci na nedeľu zranenia počas halloweenskej párty, ktorá sa konala vo východomoravskom meste Slušovice. Medzi účastníkmi došlo k potýčke, v dôsledku ktorej časť účastníkov popadala zo schodiska. Niektorí zo zranených sú v ohrození života, informuje server Novinky.cz.

    Diskotéka s tematikou Halloweenu sa konala Music Clube Sud v Slušoviciach, ktoré sa nachádzajú neďaleko Zlína. Na mieste zasahovali záchranári, hasiči aj policajti.

    Tlačenicu krátko pred polnocou vyvolala potýčka skupiny mladíkov, v dôsledku ktorej sa veľké množstvo ľudí pokúšalo opustiť klub - nachádzajúci sa na prvom poschodí budovy - cez úzke prístupové schodisko a časť z nich z neho popadala.

    Záchranári museli poskytnúť pomoc trom zraneným mladým mužom a piatim ženám. Niektorí z nich utrpeli len ľahšie zranenia, resp. boli iba intoxikovaní alkoholom, zatiaľ čo iní boli v bezvedomí alebo mali vážne pomliaždeniny.

    Pacienti v ohrození života boli prevezení na urgentný príjem krajskej nemocnice v Zlíne. Ďalších zranených ošetrili v úrazových ambulanciách a dvaja skončili na jednotke intenzívnej starostlivosti detského oddelenia.

    Podľa odhadov jedného z účastníkov sa na párty v slušovickom klube, resp. v jeho bezprostrednom okolí, mohlo nachádzať až 2000 ľudí, čo vysoko prevyšovalo kapacitu zariadenia. Podľa prevádzkovateľa má klub kapacitu zhruba 400 ľudí a krátko pred sobotňajšou potýčkou do neho pre naplnenosť prestali púšťať ďalších účastníkov.

    Vyberáme pre vás niečo PLUS