Po tom, ako sa slovenský kamionista Tomáš Belák záhadne stratil počas cesty cez Francúzsko, začali po ňom pátrať francúzski policajti. Informuje o tom portál Dnes24 s odvolaním na francúzsky portál France 3.

Posledná stopa po Tomášovi je zamknutý kamión na diaľničnom odpočívadle Offekerque neďaleko prístavného mesta Calais. Policajti našli kľúče od vozidla na ľavom prednom kolese, všetky osobné veci mal vo vnútri. O krádež teda pravdepodobne nešlo. Prečo sa ale ku kamiónu nevrátil, ostáva záhadou.

Tomáš je nezvestný od 16. februára 17:40. Jeho kamión našli policajti po tom, ako bol nahlásený pre problematické parkovanie. Keď na mieste vodiča nenašli, začali po ňom pátrať. Neúspešne.

“Vyšetrovatelia nenašli po mladom šoférovi ani stopu a žiadnu správu od neho nemala ani spoločnosť, ktorá ho zamestnáva,” píše francúzsky portál. Okrem polície po Tomášovi pátra aj francúzska verejnosť po tom, ako bola vyzvaná políciou.

Posun v prípade

HAKE sa podarilo zistiť pohyb nezvestného Tomáša Beláka, po ktorom pátra Francúzka polícia, ale aj majiteľ Slovenskej Firmy.

"Po zverejnení na skupine HAKA sa nám ozval slovenský vodič kamiónu, že Tomáš ho dnes prosil, či ho neodvezie na Slovensko. Tomáš mu potvrdil, že vo Francúzsku nechal kamión," uviedla HAKA.

Stretnutie šoféra kamiónu (oznamovateľa) a nezvestného Tomaša bolo na parkovisku na hraniciach Nemecka a Holandska ( Aachener land). "Majiteľa kamiónovej firmy sme ihneď kontaktovali a odovzdali sme aj kontakt na oznamovateľa. Obaja už spolu komunikujú. Momentálne nevieme, kde sa Tomáš nachádza, ale je živý a zdravý, čo je dobrá správa," dodali.

Mohlo by vás zaujímať: