Viac FOTO nájdete TU!

Vtedy trojročné dievčatko v máji 2007 trávilo dovolenku s rodičmi Kate a Gerrym a so svojimi súrodencami v portugalskom v letovisku Praia da Luz. V osudnú noc 3. mája nechali rodičia svoje deti v hotelovej izbe a vybrali sa na večeru. Keď sa vrátili, aby svoje ratolesti skontrolovali, Madeleine v izbe nenašli.

Rodičia Maddie nestrácajú nádej.
Zdroj: Stephen Lock / Polaris / Profimedia

Napriek včasnému skontaktovaniu polície a pátraniu sa dievčatko nepodarilo nájsť. Od jej zmiznutia tak tento rok uplynulo už 14 rokov. "Každý máj je ťažký, je akousi pripomienkou stratených alebo ukradnutých rokov. Tento rok je to obzvlášť bolestivé, pretože by sme mali oslavovať 18. narodeniny Madeleine," uviedli zdrvení rodičia na oficiálnej stránke o zmiznutí ich dcéry.

Nemecká polícia ukončila v prípade Madeleine McCannovej prehľadávanie záhrady pedofila.
Zdroj: Profimedia

 

"Covidová pandémia tento rok ešte viac sťažila pátranie z mnohých dôvodov, ale našťastie vyšetrovanie zamerané na nájdenie Madeleine a jej únoscu pokračovalo. Ostávame v nádeji, nech už je akákoľvek malá, že sa Madeleine opäť uvidíme. Ako sme opakovane povedali, musíme vedieť, čo sa stalo s našou milovanou dcérou, nech sa deje čokoľvek. Sme veľmi vďační polícii za ďalšie úsilie," dodali na záver. Medeleine by svoje 18. narodeniny spoločne s rodinou oslávila 12. mája. Namiesto narodeninovej oslavy však budú rodičia naďalej pokračovať v pátraní. Na svojich stránkach sa snažia pravidelne aktualizovať pokroky vo vyšetrovaní a zdieľať odhadovanú podobu Madie.

 

Stala sa obeťou zvráteného pedofila?

Zvrat v prípade nastal minulý rok v júni. Nemeckí detektívi v tom čase tvrdili, že Madeleine je mŕtva. "Vyšetrovanie nás vedie k presvedčeniu, že Maddie McCannová bola zabitá," povedal médiám vyšetrovateľ Christian Hoppe. Rodičia Garry a Kate však ani napriek tomu neprestali veriť, že ich stratená dcéra žije. "Tomu, že umrela, uveríme až vtedy, keď uvidíme jej telo," cituje ich britský denník Daily Mail. Ani nie týždeň nato, ako sa Gery a Kate vyjadrili, dostal slovo nemecký prokurátor Hans Christian Wolters.

Komplex PRAIA DA LUZ, kde v máji 2007 zmizla Madeleine.
Zdroj: Jeff J Mitchell

V rozhovore pre The Times povedal, že polícia má dôkazy o telefonáte cez internet, počas ktorého sa hlavný podozrivý Christian Brueckner rozprával s iným pedofilom o únose, zneužití a zabití Madeleine. V jednom okamihu Christian tvrdil, že má "chuť chytiť niečo malé a používať to celé dni." Keď sa ho druhý pedofil spýtal, či sa nebojí, že ho chytia, odpovedal: "Ako? Dôkazy som zničil," povedal podľa nemeckého prokurátora Christian, ktorý je hlavný podozrivý.

Anketa
myslíte si, že Madeleine stále žije?

"Môj osobný názor je preto taký, že dievča uniesol a rýchlo zabil, možno ju predtým ešte zneužil a až tak zabil," povedal prokurátor. "Myslíme si, že náš hlavný podozrivý spáchal aj iné trestné činy nielen v Portugalsku, ale aj inde, napríklad v Nemecku." Christian Brueckner je v súčasnosti vyšetrovaný v súvislosti s piatimi únosmi detí vrátane Madeleine a ďalších troch, ktoré zmizli v roku 2007 v portugalskom letovisku Algarve. Aktuálne si odpykáva sedemročný trest v nemeckom väzení za znásilnenie 20-ročnej turistky.