Nezúčastní sa ani na piatkových oslavách štátneho sviatku, Národného dňa Monaka, oznámila v utorok tlačová agentúra Reuters s odvolaním sa na kráľovský palác. "Ich výsosti sa rozhodli, že pre zdravie princeznej Charlene je potrebné obdobie pokoja a oddychu. Princeznú už niekoľko mesiacov trápi zhoršené zdravie a čaká ju niekoľko týždňov rekonvalescencie," uviedol monacký kráľovský palác.

NOVÉ FOTO POCHUDNUTEJ CHARLENE V GALÉRII

Charlene (43), občianskym menom Charlene Lynette Wittstocková, sa bude zotavovať na utajenom mieste. Princezná, bývalá olympijská plavkyňa, ktorá sa za monackého panovníka vydala v roku 2011, sa nedávno vrátila zo svojej vlasti - Juhoafrickej republiky -, kde strávila väčšinu tohto roka. Jej dlhý pobyt v JAR vyvolal špekulácie o možných problémoch kráľovského páru, rodina však toto tvrdenie poprela.

Palác uviedol, že princezná potrebuje čas na zotavenie zo "stavu hlbokej celkovej únavy". Princeznú v septembri hospitalizovali v JAR, kde podstúpila liečbu infekcie ucha, nosa a hrdla, ktorá ju priviedla k fyzickému kolapsu. "Princezná sa teší, že hneď, ako jej to zdravie dovolí, bude opäť plniť svoje panovnícke povinnosti a tráviť čas s Monačanmi," uvádza sa ďalej vo vyhlásení.

Charlene reprezentovala JAR v plávaní na letných olympijských hrách v Sydney v roku 2000. Albert (63) je synom bývalého monackého kniežaťa Rainiera III. a americkej herečky Grace Kellyovej, ktorá v roku 1982 zomrela pri autohavárii.