Siamské dvojičky Carmen a Lupita pochádzajú z Mexika, no pred pár rokmi sa presťahovali do USA. Ich život nie je jednoduchý, no na prvý pohľad je jasné, že obe sestry sa snažia zvládať situáciu čo najlepšie.

Fotografie Carmen a Lupity nájdete v galérii »

Momentálne však pôsobia celkom rozhádane. Dôvodom by mal byť nový partner Carmen, ktorého Lupita až tak nemusí. Obe majú taktiež problém uplatniť svoje túžby. Jedna totiž chce byť veterinárkou a druhá s tým nesúhlasí. Pre zahraničný denník spísali niekoľko bodov, ktoré by mal o nich každý vedieť, nakoľko sa po ich medializácii strhla vlna otázok o ich fungovaní. Svojim fanúšikom tak jednoznačne zjednodušili celkové chápanie ich fungovania.

Lupita je napríklad asexuálna, no Carmen má priateľa Davida, s ktorým už nejaký ten čas randí. Hoci ho Lupita veľmi nemusí, svojej sestre by priala aby sa usadila a mala rodinu. Ako je to však možné, nezverejnila. Na otázky tipu, čo robia vo voľnom čase, Carmen odpovedala: ,,Mám notebook na prácu do školy a Lupita si nasadí slúchadlá a počúva hudbu alebo si prepne telefón. Celý život sme spojené, takže to nie je tak, že by nám chýbala naša nezávislosť.“

Siamské dvojičky Carmen a Lupita ako malé dievčatká
Zdroj: instagram

Keďže sú obe sestry prepojené, často majú rovnaké pocity. Ak je jedna z nich smutná, cíti to aj tá druhá. Tento jav je u dvojičiek síce viac-menej bežný, no Lupita potvrdila, že ak jej sestra plače, cítia divné pocity v žalúdku. Emócie však väčšinou prežívajú spolu.

Sestry dostávajú mnoho otázok o ich možnom oddelení. Carmen a Lupita vysvetlili, že keďže „zdieľajú“ toľko „vnútorných štruktúr“, separačná operácia je pre ne príliš riskantná. Ako bábätká strávili roky na fyzioterapii, kde sa učili ako sedieť a spolupracovať pri používaní nôh – a keď mali štyri roky, urobili spolu prvé kroky. Teraz, po 22 rokoch, sa rozhodne nedali spomaliť zdieľaním jedného tela – a obe sa odborne prispôsobili vzájomnému životu.

Mohlo by vás zaujímať: