FOTO Pozrite si UNIKÁTNE ZVIERA, podarilo sa ho nafilmovať PRVÝ RAZ!
13. 6. 2023, 7:13 (aktualizované: 1. 6. 2024, 15:04)
Takéto niečo ste určite nevideli! Podarilo sa nafilmovať zviera, ktoré je vzácne a unikátne. Tak sa naň pozrite, stojí to za to! Video nájdete v článku.
Zdroj: Youtube CCTV
Zdroj: Youtube CCTV
Zdroj: Youtube CCTV
Galéria k článku
Číňanom sa podarili unikátne zábery zrejme jedinej pandy - albínky na svete. Objavili ju v čínskej prírodnej rezervácii Wolong na juhozápade krajiny. Podľa záberov sa zdá, že vzácny exemplár žije úplne normálne so svojimi typicky vyzerajúcimi druhmi.
New York Times píše, že snehobielu pandu prvýkrát odfotografovali ešte v apríli 2019 v národnej prírodnej rezervácii Wolong v provincii S'-čchuan. Fotoaparát bol nastavený na sledovanie voľne žijúcich zvierat v oblasti, a hoci je snímka, ktorú vytvoril, trochu rozmazaná, vedci dokázali rozoznať bielu srsť pandy a červenkasté oči - oba znaky albinizmu. Predpokladá sa, že mladý medveď má jeden alebo dva roky, ale odborníci nedokázali určiť jeho pohlavie, uvádza Lily Kuo z Guardianu.
Hoci je video staršie, čínska štátna televízia CCTV ho zverejnila až teraz.
Na videu natočenom koncom februára je vidieť, ako biela panda kráča k matke pande a jej mláďaťu odpočívajúcemu v dutine stromu a signalizuje im kontakt. Samička zostáva pokojná. "Biela panda je veľká takmer ako dospelý jedinec," vysvetlil Wei Rongping z Čínskeho centra pre ochranu a výskum pandy veľkej pre The Straits Times. "Samička mláďaťa bola mimoriadne pokojná, čo nie je normálne, keď sa zjaví inak vyzerajúci jedinec. Jednou z možností je, že je matkou pandy albínovej," dodal Wei.
Pozrite si unikátnu pandu - albínku vo videu!

V súčasnosti žije vo voľnej prírode menej ako 1 900 pánd, z ktorých väčšina sa nachádza v juhozápadnej Číne. Zdá sa, že panda - albínka je jediná svojho druhu na Zemi. "Zatiaľ môžeme povedať, že pande albínovej sa v skupine a vo svojom prirodzenom prostredí darí veľmi dobre. Nie je jasné, či jej genetická výbava bude dedičná a bude sa v populácii prenášať, na to je potrebný ďalší výskum," povedal Li Sheng z Pekinskej univerzity.