Reklama

FOTO Najtajomnejšie miesta sveta: Na desivom ostrove bábik by ste nevydržali ani minútu

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Ostrov plný bábik, záhadné obrazy aj rozprávkový les: Tieto miesta mátajú ľudí roky
    Zdroj: VIDEO Twitter @boneandsickle
    Reklama

    Na svete existuje mnoho miest, ktoré ukrývajú tajomstvá. Práve to láka ľudí k ich spoznávaniu. Nie všetky sú však verejnosti prístupné a niektoré by ste sa navštíviť ani neodvážili.

    Počuli ste už o tajomnej energii a zvláštnej atmosfére, ktorá sa rozprestiera okolo legendami ovenčenej kamennej stavby stonehenge či o pozostatkoch mimozemšťanov v prísne chránenej oblasti 51 v USA? Že nie? Tak potom ostanete možno prekvapení!

    Stonehenge či Area 51 sú len jedny z mála miest na svete, ktoré sú ovenčené legendami a zahalené rúškom tajomstva. Tie najzvláštnejšie a najtajomnejšie miesta na svete nájdete na nasledujúcich stranách. Niektoré z nich mnohým naháňajú strach. Trúfli by ste si ich navštíviť?

    Rozprávkový les v Poľsku

    Nikde v Poľsku nie je taký zvláštny les ako v neďalekom Nowom Czarnowe, štyri kilometre od mesta Gryfin. Pri elektrárni „Dolná Odra“ sa nachádza jedinečná prírodná zvláštnosť – „ Krzywy Las“.  Ide o zhluk asi 100 deformovaných borovíc rastúcich na ploche asi 0,30 hektára, ktoré boli vysadené pravdepodobne v roku 1934. Tesne nad zemou sa kmeň namiesto vertikálneho rastu stáča pod uhlom 90 stupňov a ohýba sa v širokom oblúku nahor. Všetky kmene sú ohnuté smerom na sever. Pohľad, ktorý tieto stromy vytvárajú, je úžasný.

    Práve vďaka tomu si les vyslúžil názov Rozprávkový les. Kolujú o ňom legendy, v ktorých sa hovorí, že sa v ňom nachádza napríklad aj perníková chalúpka. O pôvode tohto lesa sa vie len málo. Existuje však veľa hypotéz, ktoré sa snažia vysvetliť tento nezvyčajný jav. V lesníctve a najmä v záhradkárskom umení sú známe prípady zvláštneho poškodenia a následného pestovania stromov, ktoré sú neprirodzene ohýbané na špeciálne účely, napríklad na stavbu lodí, kadí, nábytku, domácich spotrebičov a napokon aj na výzdobu. Borovice mali pravdepodobne slúžiť ľudským potrebám. Hádanka lesa však čaká na vyriešenie.

    Strašidelný Ostrov bábik

    Bizarným miestom je aj cintorín hračiek, takzvaný Ostrov bábik. Ak máte fóbiu z hororovej bábiky Chucky, radšej tam ani nechoďte. Ak ho však predsa len chcete navštíviť, nachádza sa v spleti riečnych kanálov južne od Mexika neďaleko mestskej časti Xochimilco. Tam na konároch stromov i na verandách drevených chatrčí visia z drôtov stovky zničených bábik.

    Zdroj: Getty Images

    Ostrov bábik - Isla de las Muñecas, Mexiko

    Horúce slnko, prach, vietor i búrky zanechali na ich telách hlboké stopy – škrabance, vydutiny, blato a praskliny, to všetko pridalo bábikám na hrozivom výzore. Legenda o vzniku tohto cintorína bábik je rovnako príšerná. Hovorí o malom dievčatku, ktoré sa pred vyše polstoročím utopilo v spleti kanálov Xochimilco.

    Brána do pekla

    Ak sa túžite priblížiť k samotnému peklu, mali by ste zájsť do Turkménska, kde sa otvára 30 metrov hlboký kráter plný ohňa. Miestni ho nazývajú Brána do pekla a k jeho vzniku sa viaže zaujímavá história. Vrtná veža na nálezisku zemného plynu neďaleko maličkej púštnej dedinky Derweze, kde kedysi žilo iba o niečo viac než 350 obyvateľov, sa jedného dňa v roku 1971 prepadla spolu s niekoľkými geológmi do zeme.

    Zdroj: Profimedia

    Jama, prezývaná aj Brána do pekla, sa nachádza v turkménskej dedinke.

    Na jej mieste zostal veľký kráter s priemerom viac ako 69 metrov. Začal z neho unikať nebezpečný metán, a preto sa sovietski inžinieri rozhodli zostávajúci zemný plyn podpáliť v nádeji, že vyhorí za niekoľko dní. Niekde sa však stala chyba a plamene šľahajúce z ohnivej diery možno dodnes vidieť až do vzdialenosti niekoľkých kilometrov. Kráter chrlí oheň už neuveriteľných 45 rokov a pôsobí, akoby mal horieť večne.

    Tajomné obrazce Nazca

    Nazca je mesto v Peru. Nachádza sa asi 450 južne od Limy na rovnomennej rieke asi 50 km od jej ústia do Tichého oceánu. Má asi 23 000 obyvateľov. Ťaží z turizmu vyvolaného čiarami a obrazmi na plošine Nazca.

    Podivné obrazce zakreslené v pôde sú stredobodom diskusií mnohých ľudí. Na náhornej plošine sa nachádza viac ako 300 obrazcov zvierat, rastlín alebo geometrických útvarov. Čo je na nich však zarážajúce, je ich veľkosť. Sú také ohromné, že sú zo zeme rozoznateľné. Prvýkrát boli objavené až v dvadsiatych rokoch 20. storočia pri prelete lietadla nad oblasťou. Lenže ich tvorcovia, indiáni z kmeňa Nazca, žili v oblasti v rokoch 200 pred n. l. – 800 n. l. a podobnú technológiu nemali. 

    Mystický Stonehenge

    Kamenný kruh v Stonehenge patrí medzi najznámejšie a najzáhadnejšie britské pamiatky. Priťahuje turistov z celého sveta aj osoby hľadajúce duchovné spojenie s minulosťou. Stále však nie je presne známe, na čo mal kedysi slúžiť.

    Archeológovia z dostupných dôkazov usudzujú, že stavitelia monumentu sídlili v neďalekej osade známej ako Durrington Walls. Miesto využívali hlavne v zimných mesiacoch, zrejme počas desiatich až 50 rokov. Mnoho ľudí v tejto oblasti pociťuje zvláštnu energiu, ktorá sa dá slovami len ťažko opísať. Či ide o sugesciu alebo tajomný jav, sa dá len polemizovať.

    Oblasť 51

    O povestnej Area 51 v americkom štáte Nevada sa už popísalo obrovské množstvo kníh a článkov. Píše sa v nich zväčša o tom, že v miestnej vojenskej základni skúmali UFO, ktoré malo havarovať v Roswelli v roku 1947. Jedného mimozemšťana z posádky vesmírneho korábu tam mali dokonca podrobiť pitve.

    Zdroj: wikipedia

    Satelitný záber tajuplnej oblasti Area 51.

    Americká vláda potvrdila existenciu základne až v roku 2013. Úrady však neprezradili, čo sa v prísne stráženom objekte Area 51 deje. Ak by ste sa tam chceli pozrieť, sklameme vás. Oblasť je vojenským objektom, a ak nechcete riskovať opletačky s políciou či armádou, radšej sa k plotu ani nepribližujte.

    Dedina mŕtvych

    Ďalším príšerným miestom je dedina Oradour-sur-Glane vo Francúzsku, ktorá sa počas druhej svetovej vojny stala obrovským popraviskom. Ako pomstu za zabitie dôstojníka Wehr­machtu tam nacisti vyvraždili všetkých jej 642 obyvateľov.

    Muži boli väčšinou zastrelení, 247 žien a 205 detí bolo upálených v miestnom kostole. Dedinu vypálili a zrovnali so zemou. Už nikdy nebola znovu obývaná, stala sa hrôzostrašným pamätníkom vojnových zverstiev.

    Prečítajte si tiež: